Choroby svabov blaptica dubia

pred 8 rokmi 5 mesiacmi - pred 8 rokmi 5 mesiacmi #63653 od mizulin
Zdravim pani a damy vo svojom chove som nasiel samicku svaba blaptica dubia s vnutornostami mimo tela . Mozte mi poradit ci je ten stav normalny ,alebo to je ooteka tak ako ju clovek malokedy vidi ? I ked mam dojem ,ze fesak pojde do kosa .

Dalsia moznost ak je to defekt z akej priciny . Svaby krmim vlockovym krmivom pre ryby , zradlom pre psy plus ako doplnok im davam jablka ,rucolu a rozne ine ovocie raz za cas im nasypem na kopku vapnik s vitaminmi . Teplotu tam maju min 27 stupnov.Maximalnu teplotu udava pocasie .

Fotku dolozim na poziadanie dolozim bohuzioal ked to potrebujem tak mi nejde ftp server . Ale potrapil som sa tak to rdavam na nejake externe ulozisko

Ked neviem nemudrujem nech zo seba nespravim degesa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Reality

21. január 2019

bezplatná súkromná inzercia iBazoš je vám k dispozícii 24/7 s ktorou môžete osloviť obrovskú skupinu ľudí nielen v SR.
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #65346 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Choroby svabov blaptica dubia
Toto sa občas vidí pri strašilkách, vždy len u samíc, u švábov som to ešte nevidel. Čo to je neviem, už som o tom rozmýšľal, ale pripadá mi to ako nejaké poranenie pri párení a následná infekcia ktorá ho "nafúkne". Býva tam vždy taká nejaká zvláštna modrozelená farba. Zviera zdochne aj ked chvíľu vydrží. Skrm ho. Nákazlivé to nie je.

pred 8 rokmi 4 mesiacmi #65356 od mizulin
Odpoveď od mizulin na tému Choroby svabov blaptica dubia
Dik , dufam ,ze nemam zlu hygienu v chove ,ked sa tam dostane infekcia .Je pravda ,ze je niekedy dost pocut to parenie svabov a videl som to len u samic .

pred 8 rokmi 4 mesiacmi #65370 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Choroby svabov blaptica dubia
No ja Blaptica dubia nemám, mám ale zo 10 druhov švábov a ešte som to našťastie nevidel.
Ak sa to stane niekomu u Macropanesthia tak musí mať radosť :lol:

pred 8 rokmi 4 mesiacmi #65373 od mizulin
Odpoveď od mizulin na tému Choroby svabov blaptica dubia
neni problem dam ti nejake svaby:)
Toho odfoteneho svaba mi je svojim sposobom luto . Vzdy som si myslel ze su to tvory ktore nic nepocituju emocie ako strach , ale pri krmeni sa dost casto tie svaby "pohovnia" ked zbadaju jastera a kontaktu s rukou a vyhybaju uplne.

pred 8 rokmi 4 mesiacmi #65383 od Martin111
..Gejza snad nemaš aj tie Macropanesthie :-)

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.225 sekúnd
Funguje na Kunena fórum