potrebujem pomoc

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85808 od 01bucho
Odpoveď od 01bucho na tému Re: potrebujem pomoc
prosim poradte mi mam zaujem kupit priatelke pavuka grammostola Rosea ,alebo tarantula rosea.... tu druhu nemozem nikde najst na inzeratoch ,,, to su dva odlisne druhy ze ...vie niekto poradit . som v BA .aj pripadne kupim od cloveka trozku vedsich jedincov... dakujem,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85814 od Boa1
Odpoveď od Boa1 na tému Re: potrebujem pomoc
01bucho: "tarantula rosea" nieje! G. rosea je aj "orange".Ale skor by som šiel do rodu Brachipelma su atraktivnejšie sfarbene. emilia,smithi,auratum a pod. :wink:

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85817 od Surzin
Odpoveď od Surzin na tému Re: potrebujem pomoc
Brachypelmi su krajsie a aj rychlejsie rastu az na vynimky.
Ale radi vykopavaju obranne chlpky.Zvaz to ci nie si alergicky.
Vdychnutie chlpku moze sposobyt u alergika vazne problemi.
Grammostola rosea vykopava chlpky vzacnejsie ale tiez je to riziko pre alergika.
A je to horsky vtackar a rastie pomerne pomaly.

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85822 od 01bucho
takze tarantuly take to niesu ... kamos mi tvrdil ze ma tarantulu rosea , len nemozem najst .. na predaj .njesom alergicky nanic.. ide hlavne aby bola nenarocna nevykopavala chlpky noa bola pekna sfarbena.. xi a abi nebola moc agresivna .. predava niekto nieco podobne v ba... dik za reakcie..

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85823 od 01bucho
ak nejakeho predajcu doporucite budem len rad .. ide mi aj to abi som ju raz za cas mohol zobrat do ruk ... a mal trosku z nej potesenie....

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85824 od Boa1
Odpoveď od Boa1 na tému Re: potrebujem pomoc
01bucho zemnné druhy vykopavaju chlpky. tie vtačkare ktore nevykopavaju tak su toxicke. vykopavanie chlpkov je obranný systém.
Brachypelmi su fakt krasne a niej to hrozne s tymi chlpkami. Ak by si mal cestu cez nitru tak v šuranoch Tomáš Rehor bude mať určite niečo na predaj.

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85828 od Surzin
Odpoveď od Surzin na tému Re: potrebujem pomoc
No od Tomasa ak kupis tak mas istotu ze kupis v zdraveho pavuka
On posiela aj autobusom a v pripade problemov ti vzdy poradi.
Ono tie chlpky nie su az tak neprijemne ak pavuka nevyrusujes a mas ho umiestneneho na kludnom mieste kde sa netrieska dverami tak v pohode...
Pozor vsak na kontakt zo substratom a naozaj pavuka co vykoppava nevyrusuj a nechytaj do ruky.
Mozes si to zaniest aj do oka a to je dost neprijemne.
Su aj druhy co chlpky nemaju alebo ich nevykopavaju a niesu pritom toxicky vyznamne.
Psalmopoeus-nevykopava(rychly druh)
Avicularia-nevykopava je krasna ale narocna(rychly druh)
Holothele incei-nema chlpky ale je to maly pavuk
Tapinauchenius-nevykopava (rychli druh)

pred 9 rokmi 8 mesiacmi #85829 od 01bucho
takze nejaky druch ktori je vedsi, nenarocny na chov , z casu na cas . si ho mozem dat na ruku .. alebo na podlahu nech si pochodi pocujte a ak je priatelka alergicka na pel .. ale na ustipnutie vcalami a hmizom nie tak mozem mat toho pavuka v spalni ....ta kamosova .
tarantula rose je krasna mal som ju na ruke a nic len neskor som ako kebi mal jemne svrbenie na ruke... ale nic hrozne len som oplachol a uz .... ta TARANTULA ROSE MA AJ INY NAZOV .. ALEBO IBA TENTO ... prosim . poradte mi este.. hoci ak je nejaky skuseny chovatel v ba .kludne by som sa s nim stretol a nechal si poradit viete o niekom . alebo kto chova podobne druhy. byvam v petrzalke . 0915651332 .. dik mirek

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #85833 od mmiillaann
Odpoveď od mmiillaann na tému Re: potrebujem pomoc
1. TARANTULA ROSEA neexistuje
2.pomenovanie TARANTULA je nespravne.spravne oznacenie je VTÁČKAR
3.pavuky na ruku NEPATRIA.nie je to hracka!
4.prestuduj si stranku lasiodora.sk . najdes tam kopec informacii o chove vtackarov.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #85835 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: potrebujem pomoc
Neviem uz ako ti to napisat. TARANTULA ROSEA neexistuje Dufam, ze je to napisane zrozumitelne.
Existuje Grammostola rosea.
Pavuky niesu hracky. Patria do terarka, nie na ruky. A ak uz silou mocou chces nieco, co mozes ako tak vziat na ruku tak by som odporucil B. albopilosa, ale fakt len zriedka. Pavuky maju radsej svoj klud.
lasiodora.sk/index.php?page=vizitky
Tu si vyber co chces. Je tam toho napisane dost.
lasiodora.sk/index.php?clanok=vtackare/bitereports
Tu mas co sposobuje uhryznutie jednotlivych druhov.

Surzin - ak chce nieco co nieje velmi jedovate a na ruku, tak Psalmopoeusy by som mu urcite nedoporucil. Mimo toho, ze jed nemaju az tak slaby, tak ta ich rychlost je fakt pecka.

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.247 sekúnd
Funguje na Kunena fórum