Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Morelia viridis

Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15839

• Peto
  • Peto-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 133
Nic moc som tu o tomto nadhernom hadovy nenasiel tak chovatelia piste... Mne osobne sa strasne pacia a aj o nich uvazujem ale skusenosti s nimi nemam ziadne. Ake by im vyhovovalo terarko? - myslim tym pre par... Ktory druh /Biak,Jayapura,Sorong...../ je najmenej narocny? Alebo maju vsetky rovnake naroky?
The administrator has disabled public write access.

Reality

bezplatná súkromná inzercia iBazoš je vám k dispozícii 24/7 s ktorou môžete osloviť obrovskú skupinu ľudí nielen v SR.

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15841

• Mady
  • Mady-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 95
Tiež by som sa rád o týchto krásavcoch rád niečo dozvedel . . .
Len pre info, majú iné vedecké pomenovanie: Chondropython viridis

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15842

• Lukáš
  • Lukáš-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 445
Najlepsie je hladat na strankach konkretnych chovatelov tychto hadov, su aj nejake z CR. Tam su popisane vsetky podstatne informacie o chove.

http://www.reptilienzucht.com/Beschreib ... relia.html
http://www.corallus.de/morelia_viridis/ ... ridis.html
http://www.chondropython.de/
http://www.baumpython.com/BaumpythonUK/ ... ridis.html
http://www.greentreepython.estranky.cz/
....................atd.
zaujimave citanie pre obdivovatelov zivota pod hladinou mora <a class="postlink" href="www.reef.sk">www.reef.sk

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15844

• olo2525
  • olo2525-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 184
pozri si e-snakes.com
<a class="postlink" href="s203.photobucket.com/albums/aa18/olo2525/">s203.photobucket.com/albums/aa18/olo2525/
Terárium -135x50x60- Elaphe Guttata Guttata Samica 4 roky
-50x45x30 - Elaphe Guttata Guttata Samec 2 mesiace

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15856

• Mady
  • Mady-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 95
[url:39mfu2hz]www.moreliaviridis.estranky.cz/[/url]

Keďze moja angičtina nieje najlepšia a nemčinu ani nespomí­nam, skôr by som uví­tal niečo trošku zrozumiteľnejšie.

Tieto stránky sú dobré ale skôr by ma zaují­mali skúsenosti chovateľov, naprí­klad hovorí­ sa že tieto hady majú problém s prijí­maní­m potravy a sú citlivé na stres atd...

Chová ich na Slovensku niekto ?

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15859

• Bic0
  • Bic0-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 3257
  • Získaných poďakovaní 22
Ano, je par ludi co ich na Slovensku chova. Osobne poznam len jedneho ale meno zverejnovat nebudem. Kazdopadne v CR je celkom znamy chovatel Ondrej Divis [url:3tzjoupk]divisreptiles.com/[/url]. Aj ked sa viac specializuje na C. caninus a P. curtus, vo svojej zbierke ma aj Ch. viridis. jeho zvierata su skutocne nadherne a aj pomerne vzacne (rozumej kvalitne a drahe). Ked som bol minule u neho, pytali sme sa ho prave na spominanu citlivost tychto zvierat. Vravel ze na zaciatku mal u odchytov (hlavne C. caninus) skoro 50% umrtnost. Ch. viridis su na tom o cosi lepsie, ale vzdy je lepsie zohnat odchov ako import.

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15864

morelie su nadherne ale aj narocne. venujem sa hadom nejaky ten piatok ale stale by som si netrufol na ne aj ked niekedy dufam ze sa tak stane. jedna vec je cena ktora je spojena s ich rozsirenim v tunajsich oblastiach a aj narocny chov resp. odchov. keby ich bolo viac alebo by neboli take narocne tak ani tolko nestoja a zozenies ich viac. zalezi aj na akeho jedinca natrafis. niektore su odolnejsie a ine zas az tak nie. to tiez spravy svoje pri ich chove. o importoch je vseobecne zname ze to nieje ziadna vyhra. ale tam je aj ina cena. kamarat ktory teraz odisiel pracovat do zahranicia si kupil pred par rokmi asi 4 mladata cca 3 mesacne. vyvalil "dost" penazi za ne a asi po dvoch mesiacoch mu ostali len dvaja. casom sa nieco nezapacilo ani im a posli tiez. a corallus caninus je na tom v tomto este nachylnejsi. su to nadherny zelenaci ale zelenacom do ruk by sa nemali dostat aj ked s tym by mal problem mozno aj skuseny chovatel.

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15887

v čom je chov virdisky tak náročný?
0,1 Pantherophis guttatus red-orange
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Bezplatná chovateľská inzercia zvierat rozdelená do rôznych kategórií: psy, mačky, akvaristika, teraristika, papagáje, exoty, hydina, králiky, holuby

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15890

• Bic0
  • Bic0-ov Avatar
  • Odhlásený
  • Príspevkov: 3257
  • Získaných poďakovaní 22
Chov az tak narocny nie je, ale sami viridisky su citlive zvierata. Obzvlast to plati pri tych co su z odchytu.

Re: Morelia viridis pred 11 rokmi 1 mesiacom #15891

takže pri dodržaní­ optimálnych podmienok to nie je náročný had.
0,1 Pantherophis guttatus red-orange
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy
Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.573 sekúnd