Varan Stepák

pred 3 rokmi 1 týždňom #101228 od BadWolf4
Varan Stepák bolo vytvorené BadWolf4
Zdravím...
Takže ľudia mám tu pár otázok na Vás a žiadam o radu...Viem,že varany tu boli riešené asi viackrát ale linky ktoré sú v fórach na moje otázky sú asi už neplatné pretože mi ich nejde zobraziť...Preto sa pýtam Vás:Zadovážil som si stepáka Hodne som o ňom prečítal a študoval hodne názorov a ľudí čo mi rozprávali,ale každý inak...Ide mi o ochočenie Môjho pascala mám ho doma asi 2 týždne pani ktorá ho predávala vravela,že je krotký a z ľuďmi problém nemá...Prekvapenie pravda nieje to tak...Po nasťahovaní do nového prostredia sa strašne bál lietal a bol brutálne plachý je to jasné nové prostredie...Ale toto jeho správanie pokračuje žrádlo si vezme iba ak ho do terárka pustím s pinzety nieje šance po priblížení k terra sa hneď snaží skryť uteká syčí nafukuje sa očividne sa mu neľúbi moja spoločnosť...Skúšam aj triky ktoré som čítal,že treba chodiť sedávať pred terrárko treba na neho skúšať rozprávať..Skúšal som mu 3 dni nedať potravu čož sa mi osvedčilo u chamíkov aby som ich presvedčil prísť si pre potravu a postupne už chodili automaticky na ruku a von z terra..Ale Pascal ten nič pokiaľ tu potravu nepustím do terra tak ju ani nechytí a popravde keď sedím pri terra tak ani neprežúva pokiaľ sa dívam až keď odvraciam pohľad alebo odídem od terárka tak zožerie...Čítal som,že "Varan" je často krát v dospelosti nechcené zviera práve kvôli tomu,že nieje ochočený a už vie byť aj nebezpečný vzhľadom na veľkosť a silu...Nechcel by som aby bol toto môj prípad preto som chcel nájsť niekoho kto úspešne ochočil varana a vedel by mi podarovať nejaké skúsenosti postrehy a rady ako na plachého Varana ísť aby sa nebál a neútočil.

Pekne Ďakujem za prípadnú odpoveď s pozdravom
Michal :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101233 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Varan Stepák
nove prostredie, stres, individualna povaha... co viac k tomu napisat... chce to cas a tprezliovst.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.057 sekúnd
Funguje na Kunena fórum