Varanus exanthematicus - terárium + výbava

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #73190 od sphenomorphus
varan sa neda ochocit.pokial s nim budes mat trpezlivost tak ho budez moct krmit z pinzety a v tvojej pritomnosti nebude nervozni a pokial budes mat kludnejsiehó jedinca mozes ho pustat aj na volno po izbe podobnme ako ifauna.cz/clanek/terarijni-zvirata/chov-varana-skvrniteho/2748/ .

1.0Hemitheconyx caudicinctus 1.1scincus scincus 0.0.1chalcides sexlineatus 1.0chalcides ocelatus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 7 mesiacmi #73209 od riso2911
Odpoveď od riso2911 na tému Re:varanus exanthematicus
No ja mám varana asi mesiac a má 42cm...choval som ho z pinzety čo ho naučiť pri jeho pažravosti nebol vôbec problém a teraz zo mňa vôbec nemá strach (to skôr ja z neho :D ) môžem čistiť terárium okolo neho meniť vodu akurát ma pri tom stále oblizuje tak dávaj bacha aby si k nemu nechodil napáchnutý od iných zvierat.
Čo sa týka zadnej steny, ja by som to teda neriešil, ale aspoň z dvoch strán by som tam šupol tapetu aby nebol v takom strese. Zadnú stenu by som neriešil z dôvodu jeho sily, ja mám ryhy po jeho pazúroch aj po skalách, tak aby ti celé to pozadie nezničil skôr ako to s ním stihneš odfotiť :shock: .
Ale to svetlo neviem no, ja mám pre toho môjho UV-B (Repti Glo 10uvb) a UV-A (bodová Sun Glo 50w) v teráriu má pod bodom 45°C a v okolí má asi 30-35°C a samozrejme má možnosť sa schladiť na 25°C a skoro stále sa zdržuje v tej teplej časti terária, tak podla mňa ak máš v tom obrovskom teráriu iba tú jednu žiarovku je mu tam zima:P

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #78744 od Black_lol
Odpoveď od Black_lol na tému Re: varanus exanthematicus
Kedy je mozne urcit pohlavie u varana? Viem, ze sa to robi chirurgicky narezanim, ale je to nejako obmedzene vekom, kedy je to uz mozne?

pred 11 rokmi 4 mesiacmi #78751 od AAA
Odpoveď od AAA na tému Re: Varanus exanthematicus
Narezanim coho :shock:

Canis familiaris 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens ?

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87536 od AHA-snakes
Odpoveď od AHA-snakes na tému Re: Varanus exanthematicus
Chalani aký zdroj UVB by ste mi odporučili alebo značku ktorá sa Vám osvedčila?ďakujem

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87542 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Re: Varanus exanthematicus
Vacsina ludi asi pouziva lacne kompaktne, nedavno sa tu rozoberala tema o Sylvaniach co pouzivaju chalani napriklad aj pre legose. Myslim ze s tym neurobis krok vedla ak ti sadne wattaz a rozmer terarka.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87543 od AHA-snakes
Odpoveď od AHA-snakes na tému Re: Varanus exanthematicus
Tie Sylvanie som pozeral,aký máte názor na compakty od exoterry Reptiglo 2,5,10?

pred 10 rokmi 9 mesiacmi - pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87544 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Re: Varanus exanthematicus
RG nie je pomaly dobre ani ako nudzovka. Je s nimi viac problemov ako uzitku... Chod do sylvanie...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87545 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Re: Varanus exanthematicus
ReptiGlo by som volil do maleho terarka pre mensie zvierata ked mozu byt blizsie (gekony, chamiky). Exanthematicus sa bude rad vypekat a teda je dobre siahnut po kvalitnejsom UV.

pred 10 rokmi 9 mesiacmi #87546 od AHA-snakes

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.125 sekúnd
Funguje na Kunena fórum