Varany

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58074 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
Slepak - neviem, mozne to je, ale nejak sa o varany nazaujimam.Bol mi ponuknuty ako prasinus, ale cierna forma.Podrobnosti som nejak nezistoval..

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58079 od nerd
Odpoveď od nerd na tému Re: Varany
v tychto varanoch je vcelku slusny bordel a tak je istejsie ich oznacovat ako Varanus prasinus complex...

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58080 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Re: Varany
No vcelku ani nie. Všetky druhy majú veľmi dobre definovaný areál, obvykle ostrov typu Weigeo, Vogelkop, Aru atp. Či už sú to druhy alebo len poddruhy nie je podstatné, terarista by stejne nemal krížiť 2 ostrovy medzi sebou. Okrem toho aj fenotypové znaky sa mi v tomto zdajú dosť dobre definované (väčšinou).
Problém je že sú poväčšinou novoopísané a preto málo známe. Ale ak si pozrieme napr macraei ktorý bol predtým prasinus tak rozdiel je jednoducho nápadný. Ja by som povedal že hlavný problém je nedostatok literatúry a vedomostí o nich.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58171 od notfake
Odpoveď od notfake na tému Re: Varany
Takze nakoniec som nasiel prasinusa za dobru cenu - 480€ ale import, no ale co si pisem zo vsetkymi chovatelmi odporucaju mi najskor skusit chov stepneho, lebo ze prasinusy su dost narocny. No ale zase stepny su narocny na velkost a priestor, neviete do kolko max cm narastu stepne ? Vsade je pisane inak, tak ale co mi bolo povedane tak ze 110-120cm v zajati.

Keby je kazdy jak tento , tak to beriem hned, mam skusenosti s malinkymi a viem ze su neni agresivny vobec, ale bojim sa aky budu v dospelosti.

Ale toto:

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58177 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: Varany
U stepných je v prírode maximum 50 cm SVL a 100 cm s chvostom. V zajatí môžu dosiahnuť až 75 cm SVL, teda dákych 150 cm aj s chvostom, ak rátame, že chvost tvorí 90-120 percent SVL.
A nemusí byť každý jedinec hentaký krotký,videli sme už aj riadne horkokrvnú potvoru.

Prasinusy dosahujú iba 85cm s chvostom a beccari 95cm TL. Ale pokiaľ ide o podmienky - tam treba naozaj špičkovú starostlivosť, inak proste nevyniknú v teráriu a nebudú sa cítiť dobre. Sú síce menšie ako stepné, ale sú plachejšie, nie až tak vhodné na dotýkanie sa a vyžadujú napriek svojej veľkosti veľa miesta, hlavne pokiaľ ide o import. Dokonac viac ako stepný.

Celkovo sa jedná o úplne odlišné zvieratá, od prirodzeného biotopu, cez osvetlenie terária a aj potravu.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58178 od slepák
Každý stepný je dovoz aj ak by mal napísané niečo iné, nevidel som ešte odchované.
Väčšinou s zvyknú ale sú medzi nimi chronicky agresívne beštie. Nie také zlé ako napr griseus, ale aj tak.
Nehnevaj sa, pokiaľ s tým potrebuješ radiť prasinus pre teba nie je. To je dosť výzva aj pre tých skúsených. Ak si ho nezaobstaráš ušetríš si peniaze, sklamanie a jemu život. Netreba si ako prvého varana zháňať prasinusa. Ak chceš hned veľký import prečo nie timorensis, tie vydržia viac.

Ja by som si roznodne kúpil acanthurusy. Alebo ak máš dosť peňazí (nie tak ako na prasinusy ale s 200-300 treba počitať, tak by som si kúpil gilleni alebo storri. Tie sú maličké, ale s veľkým srdcom skutočného varana. Okrem toho budú z odchovov a sú to pomerne tvrdé zvieratá.

jediné s čím musiš kalkulovať je odber elektrickej energie, , intenzita svetla musí byť vysoká.
Ale to u každého.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58201 od HoRo
Odpoveď od HoRo na tému Re: Varany
Ak pôjdeš do nemecka bude aj odchov(notfake),teda aspom tak pišu že ide o odchov.
"Steppenwaran-Babies aus eigener Nachzucht (geschlüpft
November 09 und Januar 2010) abzugeben. Die Kleinen
sind sehr schön gezeichnet, futterfest und kerngesund.
Übergabe z.B. auf der Börse in ULM (am 17.4.10)
möglich. www.reptilien-wg.de, Tel: 0170-9342819
"
coppy-www.terraristik.com

U.guentheri, U.henkeli, , S.ciliaris, S.taenicauda, T. tetraporophora Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58215 od AAA
Odpoveď od AAA na tému Re: Varany
Ibex Napísal:
[quoteCeny prasinusov sa pohybujú okolo 700 až 1000e, v poslednej dobe klesli sa mi zdá.[/quote]

V Londyne som bol v jednom teraristickom shope (jedinom co som nasiel) a mali ich za 460 libier. Keby som to mal vtedy ako zobrat :(

Canis familiaris 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens ?

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58219 od slepák
No ceny odchovaných mláďat sa pohybujú 650-700. Samec sa zoženie za 600 alebo menej.
Ovšem samica - to je veľký problém. Videl som raz za 750 ale inak myslím že rozhodne nad 800.
A nie sú.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58237 od notfake
Odpoveď od notfake na tému Re: Varany
Dakujem Vam za odpovede, musim este porozmyslat, ak nieco zozeniem a kupim pridam fotky, ale uz uvazujem aj nad tym stepnym, ze t skusim....

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.255 sekúnd
Funguje na Kunena fórum