Varany

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #57971 od johny31
Odpoveď od johny31 na tému Re: Varany
tera.poradna.net/q/view/56094-varan-stepni-podminky-chovu
popozeraj tam,každe zviera je ale ine.Priprav sa na agresivitu.

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58054 od notfake
Odpoveď od notfake na tému Re: Varany
Hmm, diky, po precitany som si to aj rozmyslel, radsej ked tak investujem viacej a zozeniem si nejaky mensi druh varana. Velmi sa mi paci Varanus prasinus, ale asi ho nezozeniem :-(
Ale celkom pekny je aj Varanus acanthurus acanthurus, musim si to este rozmysliet poriadne.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58057 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: Varany
Nieje problém zohnať prasinusy, problém je ich zaplatiť :) Teraz sa dajú kúpiť aj pekné odchovy od Nemcov a všimla som si aj ponuku z ČR. Sú to krásne zvieratá.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58062 od notfake
A nevies ako sa tam ceny pohybuju? Pisal som na nejake inzeraty v Cechach, ale marne.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58063 od johny31
Odpoveď od johny31 na tému Re: Varany
Ty by si nemal mat problem zohnat aj kvalitny import,či sa mylim?

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58064 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
Zvierata su to ozaj krasne, ale 30 000kc je trochu dost...Vescina tychto malych, ale o to zaujimavejsich varanov su dost narocne...Ako cenovo, tak aj na chov.

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58068 od notfake
Su drahe ale velmi pekne, ohladom importu som sa uz pytal, v priebehu tyzdna mi maju poslat cenovu ponuku, ale asi skor zvolim lacnejsi druh Varanus acanthurus acanthurus.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi - pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58070 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
Mal som ponuku na prasinusa, ciernu formu myslim ze za 16000kc :wink:Import.

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 12 rokmi 5 mesiacmi - pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58071 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Re: Varany
Prevažne čierne varany z prasinus skupiny sú beccari, boehmei, bogerti, telenesetes (aj keithornei ale pochybujem že by ponúkali Austráliu). Čiže všetky možné melanistické formy boli popísané ako samotné druhy preto prasinus by čierny byť nemal...
Ovšem ak je permit na prasinusa a prasinusy nie sú tak sa môže exportovať čierny prasinus...
Inak tieto druhy sú oddelené geograficky takže nejaké miešanie by mohlo byť len v chove v zajatí.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58073 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: Varany
Pre viac info odporúčam knihu Pianka, E. R. and D. R. King, eds. 2004. Varanoid Lizards of the World. Indiana University Press.
Ceny prasinusov sa pohybujú okolo 700 až 1000e, v poslednej dobe klesli sa mi zdá.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd
Funguje na Kunena fórum