Varany

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #32515 od Borneo
Odpoveď od Borneo na tému Re: varany
Zdraví­m chováme V.Salvator asi 7mesiacov a musim povedat že je to jeden z najzaují­mavejší­ch tvorov v teráriu čo som kedy videl.Podobný názor má aj V.Cerha na Teju-Tupinambis o ktorých pí­še ako o vhodných chovancoch aj ked to vela ludí­ popiera.Salvator je silno viazaný na vodu -to dokazuje svojou pohyblivostou pod hladinou pri love rybiek,často sa len potopí­ a takých 10 min.leží­ na dne.Choval som B.plumifrons ktorí­ su tiež viazaní­ na vodu ale tí­ nikdy ryby nelovili-varana by som prirovnal k vydre.Okedy mame varana tak televí­ziu nesledujem.Momentalne meria cca 60cm,je v terariu 120x60x60.Náš je kludas-mali sme štastie!Technické vybavenie tera:nedavajte tam nezmyselné UVtrubice,postačí­ obyčajná len kvoli svetlu a 2x zrkadlová žiarovka kvoli teplu a použí­vame aj akva-ohrievač ,ktorý zohrieva vodu na 25stupnov.Potrava:všetko:vajcia,myši,hmyz,ryby.-krmime v nepravidelných intervaloch a striedame mu to.Pozor!Neprekrmovat!-maju sklony k obezite,ktorá vedie k závažným srdcovým ochoreniam.Pokial podavam takuto pestru stravu tak nepouží­vam vitamí­ny.Pokial ma človek možnost im poskytnut velký priestor tak myslí­m že su to dobrí­ chovanci,ale ja mam len malo skuseností­ s jedným varanom takže nemožem moc hodnotit ich povahu.Salvatori dorastaju v pohode cez 2m,ale z tých menší­ch je tiež dostat vela druhov:timorensis,indicus alebo acanthurus.Varanom zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #32517 od Borneo
Odpoveď od Borneo na tému Re: varany
Dobré články su na CZ ifaune.Tu je náš.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33907 od AsianPitviper
Odpoveď od AsianPitviper na tému Re: varany
Come on.Sakra vytahnite tých varanov!PS:Borneo=AsianPitviper

"V nedozí­rné samote,v hrobovém tichu pralesa kraluje ponurý,zlý panovní­k,krutý bič,sviští­cí­ nad lidmi zde žijí­cí­mi(Krovinár nemý).Pod širokými listy spí­ prí­zrak guayanského pralesa,pod obrovskými stromy sní­ svuj libý sen."(J.V.Kincl:Hadi,krokodýlové a draci,1942)

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33910 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: varany
Ja si idem 10teho po dvoch V. acanthurus, tohtorocne mladata.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33913 od AsianPitviper
No konečne další­ psychopat do rodiny!Tý acanthurusáci sú idealni do terarka-svojou velkostou.Odkial a kolko-piš kurna toto ma zaují­ma.
PS:Ani teba to nebaví­ čumet na tie tony prí­spevkov o G.nočných.(nič proti nim,sú nádherní­,ale existuje hafo gekonov pre začiatoční­kov a oni stále len to isté,zachví­lu to tu bude všetko jedna krv,ja by som ho chcel tiež ale z odchytu!)

"V nedozí­rné samote,v hrobovém tichu pralesa kraluje ponurý,zlý panovní­k,krutý bič,sviští­cí­ nad lidmi zde žijí­cí­mi(Krovinár nemý).Pod širokými listy spí­ prí­zrak guayanského pralesa,pod obrovskými stromy sní­ svuj libý sen."(J.V.Kincl:Hadi,krokodýlové a draci,1942)

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33914 od Ibex
Mne trochu vadi, ze su primali a celkovo som chcela vlhkomilnejsi druh, ale bud bola privysoka cena, alebo som nejaky druh nevedela zohnat, alebo som mala problem s dopravou z Nemecka.
Tento pan ma odchov od dvoch samic, tak beriem dve mladata a dufam, ze sa z nich vykluje par. Teraz maju par mesiacov iba. Je to Nemec, ale posiela nejake zvierata na predaj do Prahy, tak by som si ich tam mala prist vyzdvihnut. Este potrebujem k nim papiere, snad s tym nebude problem. Celkovo ma vyjdu na cca 300eur.

Gekonciky tiez nepatria medzi mojich favoritov, mam radsej inak vyzerajuce jastery.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33916 od AsianPitviper
Mna z tých Nemcov p...e!Nepomohol ani zoopet?-majú tam slušný výber.Ja mám od nich toho Salvatora(total spokojnost).

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33917 od Ibex
Od Zoopetu som chcela V. timorensis, ale vypredali ich. A radsej kupim odchov,predsalen je to istejsie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33919 od AsianPitviper
Ten Zoopet:V.indicus 3900,- alebo V.doreanus 5500,-(sumy v českých k.,samozrejme pohlavie neurčené),ale Acanthurus sú pecka!

pred 14 rokmi 1 mesiacom #33920 od AsianPitviper

Od Zoopetu som chcela V. timorensis, ale vypredali ich. A radsej kupim odchov,predsalen je to istejsie.

Máš recht!

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd
Funguje na Kunena fórum