Varany

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21854 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: Varany
Problem je s tym, ze sa mi asi ako jediny vobec nepaci :D

V. indicus sa mi pozdava, je velky ako leguan, takze to je akuratna velkost.
Chcem jedinca ktory nebude agresivny, keby bol rychly, tak by to nevadilo kebyze je skroteny.

Ale to sa budem musiet asi prv odstahovat, otec ma paniku zo zvierat, ked minuly tyzden v noci usiel z teraria moj regius, zobudil celu rodinu, ze nas ide zozrat "ta vec". :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21856 od naja
Odpoveď od naja na tému Re: Varany
:) No ten je pekny. Ako som vravela, skusenosti s nimi nemam, ale kdesi som citala, ze sa na teba skor vypotrebuje ako pohryzie. Mam zopar hadov co sa takto spravaju. Ja osobne uprednostnim hryzanec. Ich vykaly moc pekne nevonaju.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21909 od terarista
Odpoveď od terarista na tému Re: Varany

Ibex napísal: Problem je s tym, ze sa mi asi ako jediny vobec nepaci :D

V. indicus sa mi pozdava, je velky ako leguan, takze to je akuratna velkost.
Chcem jedinca ktory nebude agresivny, keby bol rychly, tak by to nevadilo kebyze je skroteny.

Ale to sa budem musiet asi prv odstahovat, otec ma paniku zo zvierat, ked minuly tyzden v noci usiel z teraria moj regius, zobudil celu rodinu, ze nas ide zozrat "ta vec". :D

Tak VARANUS INDICUS je celkom pekny varan, no len keď je maly. Potom sa do značnej miery prefarbi a už to nie je to čo mlady jedinec. No a myslim si že je aj dosť veľky ma bežne 1-1.5m!
No a väčšie varany su ako male prasiatko v terariu, preto su často chovane menšie druhy varanov, ktore nerobia až taky "brajgel". Nie je to nič moc čistiť terarko každu chvilu, manipulovať ako začiatočnička s 1m varanom.. [url:2i8e6huw]www.reptilespark.com/home/varanus/6.jpg[/url] .Potebuješ veľke terarko, je to pohyblive zviera..

Z menšich druhov su určite pekne VARANUS PRASINUS- zelene a "čierna" forma, VARANUS MACRAEI. No tie su určene a vhodne skôr skusenym teraristom, tie ti vôbec neodporučam, nie len pre cenu 30 000-70 000!

Keď varany, menšie a celkom pekne druhy..napr. VARANUS ACANTHURUS- je aj celkom pekna forma vyfarbena do červena.
No a VARANUS TIMORENSIS je tiež celkom pekny varan z menšich druhov.
No a určite Varanus auffenbergi ! 60cm.

No a z USA ich ťahať nemusiš, su aj u nas pomerne dostupne. Doniesť sa da z USA veľa zvierat, nieje to ani tak drahe ako by sa mohlo zdať, no varany myslim že bez problemov zoženieš aj v čK, St.Poltene,..
Pokial nechceš druhy ako Varanus.pilbarensis, V.brevicauda-cca 25cm, Varanus caudolineatus, Varanus auffenbergi..nemusiš ďaleko cestovať, zhaňať..

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21913 od Ibex
Varany maju riedky trus, preto robia taky neporiadok. Mozno by sa to dalo vyriesit vhodnym substratom.
A chcela by som prerobit cast izby, aby mal dostatok priestoru.

Prasinusa som pozerala na roznych strankach zahranicnych, ale tie ceny su namna privysoke, ajked ta cierna forma je naozaj pekna, paci sa mi viac ako zelena.

Timorensis je pekny, ten ma okolo 60cm (ak sa mylim, opravte ma), s tym by sa dalo narabat urcite lahsie ako s indicusom, ale nie som si ista, za kolko ho zozeniem, v USA som nasla ponuky po 100 dolaroch.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21914 od terarista

Ibex napísal: Varany maju riedky trus, preto robia taky neporiadok. Mozno by sa to dalo vyriesit vhodnym substratom.
A chcela by som prerobit cast izby, aby mal dostatok priestoru.

Prasinusa som pozerala na roznych strankach zahranicnych, ale tie ceny su namna privysoke, ajked ta cierna forma je naozaj pekna, paci sa mi viac ako zelena.

Timorensis je pekny, ten ma okolo 60cm (ak sa mylim, opravte ma), s tym by sa dalo narabat urcite lahsie ako s indicusom, ale nie som si ista, za kolko ho zozeniem, v USA som nasla ponuky po 100 dolaroch.

Na USA rovno zabudni, na čo tam hladaš ceny? Bezpredmetne na 1ks varana! Daju sa tu tiež zohnať, len treba pohladať na nete, napisať chovateľom, stači do čR. Timorensis je taky akurat a taktiež acanthurus! MA 3 poddruhy! Toho odporučam je pekny a hlavne z dôvodu začiatočnik. A je to aj pekny varan,maly,..da sa za cca 5000-6000,-Kc kupit

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21921 od Ibex
Ved som pisala, ze do Prahy na Zivu Exotiku by som si sla kupit, ale ked chcem narychlo vediet cenu nejakeho druhu, tak vacsinou cez google nabehnu v dolaroch a to si preratam a mam to rychlejsie.

Pozrela som ponuku Zoopetu:
Varanus indicus - mladata 4,700.00 Kč
Varanus prasinus -dospele 25,000.00 Kč (toto nie je az tak vela)
Varanus prasinus beccari 14,000.00 Kč (cierna forma je dokonca lacnejsia)

Farma Python:
Varanus exanthematicus (cena neuvedena)
ine v ponuke nemali.

To boli druhy ake sa mi podarilo zohnat v CR. Potom uz len V.salvadorii, V.salvator alebo V.niloticus.

Budem musiet systematicky prehladat web v okolitych krajinach, ak chcem zohnat mladata napr. V.timorensis. Keby ste niekto vedeli o nejakej chov. farme, napiste.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21926 od terarista

Ibex napísal: Ved som pisala, ze do Prahy na Zivu Exotiku by som si sla kupit, ale ked chcem narychlo vediet cenu nejakeho druhu, tak vacsinou cez google nabehnu v dolaroch a to si preratam a mam to rychlejsie.

Pozrela som ponuku Zoopetu:
Varanus indicus - mladata 4,700.00 Kč
Varanus prasinus -dospele 25,000.00 Kč (toto nie je az tak vela)
Varanus prasinus beccari 14,000.00 Kč (cierna forma je dokonca lacnejsia)

Farma Python:
Varanus exanthematicus (cena neuvedena)
ine v ponuke nemali.

To boli druhy ake sa mi podarilo zohnat v CR. Potom uz len V.salvadorii, V.salvator alebo V.niloticus.

Budem musiet systematicky prehladat web v okolitych krajinach, ak chcem zohnat mladata napr. V.timorensis. Keby ste niekto vedeli o nejakej chov. farme, napiste.

Až teraz som si všimol o par rokov by som chcela..tak o par rokov sa ozvi.Nazdar.
Inač to nie su chovatelfarmy ale dovozcovia, tu by som na mieste začiatočničky ako si ty nekupoval nič!! Su to odchytove jedince! Preto aj ta cena..
Inač česke stranky ti veľa nehovoria, Napisať priamo chovateľom? čo? A nie USA v USD, toto ti je nanič, ceny sa diametralne lišia oproti Europe!!!
č.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21927 od Ibex
No ano, neplanujem ho kupit hned zajtra, ale chcem mat co najviac informacii, nech sa potom vyvarujem chyb :wink: A mozno bude varan aj skor ako "za par rokov", podla podmienok doma (ci ostanem na VS v BA, aby som sa on mohla starat a podobne)

Dakujem za rady.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21931 od terarista

Ibex napísal: No ano, neplanujem ho kupit hned zajtra, ale chcem mat co najviac informacii, nech sa potom vyvarujem chyb :wink: A mozno bude varan aj skor ako "za par rokov", podla podmienok doma (ci ostanem na VS v BA, aby som sa on mohla starat a podobne)

Dakujem za rady.

No skôr sa zaujimaj o podmienky, možnosti..A potom o ceny a kde sa da zohnať. Dnes je, o 4dni nie je! Tieto info su Ti momentalne zbytocne ako kde su, nie su.. za rok, dva,...aj ceny sa môžu zmeniť! A skôr male druhy..acanthurus pre teba urcite, ostatne velmi nie..možno ešte timorensis, no prasinusy rovno zabudni!
Cau.

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #31998 od Breke
Odpoveď od Breke na tému varany
chcem sa spytat mate niekdo skusenosti s chovom varanov ?ak ano napiste aky druh chovate a ci je chov zlozity...nejdem to kupovat len sa informujem kedze v buducnosti by som mal zaujem o takehoto krasneho tvora... :twisted:

Morelia Viridis ARU 1,1
Morelia Viridis Jaya Pura 1,1
Morelia Viridis Biak 2,1
Morelia Viridis Sorong 1,0

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.166 sekúnd
Funguje na Kunena fórum