Varany

pred 12 rokmi 1 týždňom #66782 od PiXeL
Odpoveď od PiXeL na tému Re: Varany
jaj ten sa ma ... zavidim trosicku :) ale snad casom nieco podobneho by som poriesil, len to chce celkom slusne terarko a mat peniazky naviac a nemam zatial ani jedno :D

AKVATERA BRATISLAVA:

Priložený súbor:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 týždňom #66783 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
:D No, trochu peniazky :D Keby boli tie, tak terarko uz nieje problem.... :)

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72728 od riso2911
Odpoveď od riso2911 na tému Otravný varan
Zdravím
Chcel by som vedieť či mi neviete poradiť ako dokonale zmyť alebo prekryť pach po kŕmnom hmyze a potkanoch?
Mám totiž varana a pre neho chovám tri druhy švábov, potkany a myši. On sa naučil že keď počuje otváranie dvierok alebo zbadá moje ruky chcel by žrať (napriek tomu že som k nemu chodil častejšie aby sa nenaučil že moje ruky dávajú potravu) a nieje moc krotký no do teraz ma ignoroval tak som mohol pokojne meniť vodu a čistiť terárium, no teraz keď čaká z mojich rúk žrádlo je všade tam kde moja ruka a už ma "oblizuje" a verte mi nechceli by ste aby na vás zacítil pach potravy :twisted: .

pred 11 rokmi 9 mesiacmi - pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72730 od johny31
Odpoveď od johny31 na tému Re:Otravný varan
V 1. rade je dobre,že si nestratil rešpekt a ostalo trochu strachu. :wink: Bud skus rukavice,neaku misku,krmnu nadobu,popripade už si chystaj metlu.Neviem sice o akeho varana ide,ale bud v strehu.Neviem,či pomôže dôkladne umyvanie ruk,ale malo by to byt samozrejmostou po každej manipulacii s krmivom.Neake olizanie ti určite neubliži,skôr bacha na zuby. :wink:

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72731 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re:Otravný varan
Skus pouzit kefku na ruky, mydlo a vodu :wink:

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72738 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re:Otravný varan
Nekŕmiš z pinzety? Môj je zvyknutý, že žrádlo prichádza iba pinzetou. Ruku síce skúma, ale nenapáda.
Pach môžeš prekryť ľahko, ale pravdepodobne by varanovi vadil, takže asi iba poriadné umytie rúk prichádza do úvahy, alebo rukavice ako navrhol Johny.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72746 od johny31
Odpoveď od johny31 na tému Re:Otravný varan
Len tak mimochodom,zarazil ma nazov temy.Bohužial je to zviera a riadi sa len svojimi pudmi,bud si zvykneš a budeš to musiet akceptovat,alebo dat preč.

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72764 od 08dragon06
Odpoveď od 08dragon06 na tému Re: Varany
ma niekto skusenosti so subsratom pre v. acathurus Desert Bedding "Outback Red" ?

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #72769 od riso2911
Odpoveď od riso2911 na tému Re:Otravný varan
No on je naučený že dostáva s pinzety ale aj tak on už ako keby poznal zvuk otvárania dvierok a tiež si s tou pinzetou spojil aj moju ruku.
Ja to skúšam tak že pootvorím dvierka tak aby ma neuhryzol a nechám ho oblízať ma, on zbadá že som to ja a sklamane odíde, problém nastane keď ho moje pohyby rukou lákajú a začne ma skúmať znovu.
Rukavicu mám ale on ju nemá rád keď mi oblízne ruku a nič nezacíti stiahne sa ale rukavicu nemá rád a útočí na ňu keď prídem blízko.
Varana mám rád a neplánujem sa ho zbaviť viem že majú sklony k agresivite.

pred 10 rokmi 10 mesiacmi #88499 od dano danyi
Odpoveď od dano danyi na tému Re:Otravný varan
Ibex napísal:

Nekŕmiš z pinzety? Môj je zvyknutý, že žrádlo prichádza iba pinzetou. Ruku síce skúma, ale nenapáda.
Pach môžeš prekryť ľahko, ale pravdepodobne by varanovi vadil, takže asi iba poriadné umytie rúk prichádza do úvahy, alebo rukavice ako navrhol Johny.

Ibex akeho varana máš ?

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.259 sekúnd
Funguje na Kunena fórum