Varany

pred 12 rokmi 1 mesiacom #64676 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Re: Varany
Pozri, to čo si napísala je podstatne sympatickejšie. Vieš, toľko mladých sa zaujíma o nemožnosti (aj ked nemožné nie je skoro nič ak sa veľmi chce).
Mojou zásadou ktorú razím celý život je že terarista by nemal chovať nič pokiaľ tomu nevytvorí podmienky na rozmnožovanie. To sa samozrejme nemusí podariť, ale musíme sa o to snažiť. A toto u Varanus varius je extrémne obtiažne.

Ak sa finančne na to cítiš, kúp povedzme Varanus pilbarensis. To sú sice len Varany veľkosti jašterice zelenej, ale prekrásne a prakticky ich tiež "nikto nemá" Tu ale bude terárium 2 metre kubické veľkorysé a pokiaľ sa to bude množiť, tak bude aj na Varanus varius.
V tom prípade by som ti so zaobstaraním pomohol (zrejme by to bolo potrebné aj pre pilbarensis).
Alebo kúp chovný pár glauerti, to nebude také ťažké, a pokiaľ sa budú množiť zase dostaneš variusy "zadarmo". Ale začať skoro s tým najkomplikovanejším (pretože skúsenosti v Európe absolútne chýbajú a povedzme ak budeš musieť vymeniť partnera v páre kam sa obrátiš) je nesprávne aj ak by peniaze neboli absolútne problém. Si mladá, máš dosť času a "Fingerspitzengefuehl" u jednotlivých skupín je nutné budovať postupne a ver mi, chyby urobíš.
Je to tisíc a jedna maličkosť ktoré musíš robiť správne, a každá jedna z nich môže mať fatálne dôsledky. A ak to aj nie je finančný problém, je to problém psychický že som sa nevedel správne postarať o mne zverený život. To síce platí aj pre gekončíky, ale gekončika zoženieš hmed, ale ak budeš ku samcovi zháňať samicu variusa tak dakujem takúto úlohu by som mať nechcel ani keby mi patril Slovnaft.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom - pred 12 rokmi 1 mesiacom #64678 od petersveter
Odpoveď od petersveter na tému Re: Varany
Ak by som mal miesto na tera 2x1x2 tak idem do tohoto

V.yuwonoi

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Prílohy:

pred 12 rokmi 1 mesiacom #64698 od KitKat
Odpoveď od KitKat na tému Re: Varany
Ten je prekrásny, ak sa mám priznať ani som nevedela o tomto druhu že existuje :)

Ako som už uviedla na odchov si netrúfam a ani som sa o to nikdy nijak nesnažila, raz sa mi síce podarili L. mexicana ale to bola skôr náhoda:) Už tobôž by som si ako neskúsený chovateľ netrúfla rozmnožovať tak vzácny druh, poprvé je to takmer nemožné kvôli zháňaniu partnera ako si uviedol a podruhé s rozmnožovaním varanov absolútne nemám skúsenosti a tým pádom by som im určite nevedela zabezpečiť ideálne podmienky, hľadanie informácii na google je síce fajn a venovala som mu už dlhé hodiny čo sa týka chovu ale myslím že v tomto prípade by to veľmi nepomohlo, osobná skúsenosť je predsa len niečo iné. Keby z tej znášky nakoniec nič nebolo asi by som spáchala rituálnu samovraždu.. keď som mala 16 sa mi to stalo s taeniurami -čo tiež nebolo plánované- a dlho som sa z toho spamätávala, rovnako ako keď nám umrelo každé jedno zviera aj keď to nebolo mojou vinou. Takže viem čo bolo v tvojom príspevku myslené psychickým problémom že som sa nevedel správne postarať o mne zverený život.

Po tvojich odpovediach som si uvedomila že to asi naozaj nebol najšťastnejší nápad s týmto druhom tak asi ostanem pri sledovaní videí na youtube :) Zajtra si v každom prípade idem pre maličkého stepného a v blízkej budúcnosti by mal byť aj macraei tak uvidím ako sa mi bude dariť s týmito fešákmi a potom postupom času priberiem väčšie :)

pred 12 rokmi 1 mesiacom #64731 od KitKat
Odpoveď od KitKat na tému Re: Varany
petersveter Napísal:

Ak by som mal miesto na tera 2x1x2 tak idem do tohoto

V.yuwonoi

sranda, tohto konkrétneho varana na fotke momentálne majiteľ ponúka na predaj na fóre z ktorého je tento obrázok... to som zvedavá čo mi odpovie :)

pred 12 rokmi 1 mesiacom #64741 od petersveter
Odpoveď od petersveter na tému Re: Varany
R.Maugg má v ponuke 50cm mládatá (samozrejme FZ) po 1200€/ks .

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

pred 12 rokmi 1 týždňom - pred 12 rokmi 1 týždňom #66773 od PiXeL
Odpoveď od PiXeL na tému Re: Varany
Mam otazky ohladne Varanus prasinus

co viete o tomto varanovy, co sa tyka narocnosti, chovu a hlavne dostupnosti, ceny / su ceny okolo 500-600 E realne aj u nas ? ... Pripadne ci mate niekto osobnu skusenost s chovom ... Je to varan ktoreho by som si casom chcel zadovazit. Dakujem za info.

AKVATERA BRATISLAVA:

Priložený súbor:

pred 12 rokmi 1 týždňom #66776 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
No co sa tyka narocnosti takvyzaduju vyzsiu vlhkost, dost velke terarko( pre par aspon 120x100X60 DxVxH), a hlavne kvalitne osvetlenie.Pri dodrzani dobrych podmienok je chov takmer kazdeho zvierata malina, ale to vies aj sam :) .
dostupnost u nas je dost slaba, ale Hamm a podobne je tych 500-700E za odchov celkom realita.
Viem ze niekto u nas nedavno ponukal par(faremny odchov, subadult)myslim ze za 800 alebo 850E.
Sem tam so ich videl ponukat na ceskej ifaune.
Inak ako tu myslim spominal raz Slepak:Cim mensi varan, tym tazsi chov, vyzsia cena a tazsia zohnatelnost.Ale cena prasinusov uz pomali ale isto ide dole.....

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 12 rokmi 1 týždňom #66777 od PiXeL
diky danio ... sledujem ich uz aky ten den ale u nas som ich v ponuke nevidel a neviem ani o nikom kto ich chova tak sa pytam. Z toho co som si vsimol na videach to vyzeralo dost zaujmavo a popravde ma nikdy az tak moc nefascinovali varany ale tieto ked som nasiel bol som dost mimo ... asi mam slabost na tu zelenu farbu :D mozno to bude tym. Famozne zvieratka a paci sa mi ze su to stromace co ja zase preferujem pri hadoch. Proste nadhera. Este raz dik za info :)

AKVATERA BRATISLAVA:

Priložený súbor:

pred 12 rokmi 1 týždňom - pred 12 rokmi 1 týždňom #66778 od PiXeL
aj tento je kusok ( varanus macraei )

AKVATERA BRATISLAVA:

Priložený súbor:

pred 12 rokmi 1 týždňom #66781 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
Nieje zac.....
Na tu ponuku co som pisal neboli inzeraty.... Islo to cez znameho.
A macraei - modraky - nadhera.... Znamemu ma dojst buduci mesiac par, presne od toho ktory ponukal aj tie prasinusi... 1,1 macraei subadult myslim ze za 980E(import - faremny odchov). Snad vsetko good dopadne...
Inak, uzasne stvory.... :)

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd
Funguje na Kunena fórum