Varany

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58243 od AAA
Odpoveď od AAA na tému Re: Varany
Pani, toto je prasinus?

Canis familiaris 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58245 od Gastro
Odpoveď od Gastro na tému Re: Varany
Je to Varanus macrei. V minulosti tuším uvádzaní ako poddruh prasinusa (takisto ako beccari), ale v súčastnosti samostatný druh. Ibex alebo Slepák to budú vedieť presnejšie asi...

pred 12 rokmi 5 mesiacmi - pred 12 rokmi 5 mesiacmi #58247 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Re: Varany
Macraei.
Pozrite, názvy a kategórie sú ľudský výmysel. Druh by mal byť jediná objektívne existujúca kategória a mala by byť reprodukčná bariéra aspoň v nasledujúcej generácii.
Je to ovšem podstatne zložitejšie. Napr. pokusmi s chovom jaskynných chrobakov sa zistilo že "reprodukčne izolované" sú aj druhy z jednotlivých horských masívov u ktorých zatiaľ ani ten najhorší "splitter" nenašiel odvahu to popísať.
V princípe stav je taký ako je to v poslednej publikovanej práci. Ak sa vám to nepáči treba publikovať niečo iné. Potom sa stane niečo také ako ked jeden srbský systematik popíše pár druhov chrobákov (veľmi zle, nedá sa to podľa popisu identifikovať ale to neznamená že niektoré druhy nie sú dobré), jeho druhý kolega spolu s jedným francúzskym to zrušia v revízii bez toho aby to videli (čo by sa nemalo aj ked určite majú väčšinou pravdu) a potom pôvodný autor publikuje dalšiu prácu v ktorej si druhy revalidizuje takže momentálne platia. ... No, cirkus Humberto.
Preto neberte druhy ako niečo dané na veky vekov. Systematika nie je nemená, sú v nej tredny ako vo všetkom inom. Zoberte si ako rozdielne vyzerajúce druhy sa krížia u Eudicell s plodnosťou (aj ked klesajúcou) aj v dalších generáciách. Proste treba sa snažiť množiť zvieratá len z jednej oblasti. Ak je to izolovaný ostrov ako je to u macraei tak určite. A či to v budúcnosti bude Varanus macraei alebo Varanus prasinus macraei absolútne nie je podstatné.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi - pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59037 od notfake
Odpoveď od notfake na tému Re: Varany
Takze nakoniec som kupil varana stepneho, uvidim ako sa mu bude darit. Sice je este malinky, ale lubi sa mi uz teraz. Nezapre sa ze je varan, neboji sa ma a to vobec. Dufam ze sa mu bude darit.

Ospravedlnujem sa za kvalitu fotky, ale bolo fotene mobilom...
Prílohy:

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59039 od AAA
nice . . jedna sa o import?

Canis familiaris 1,0 / Gekko gecko 0,1 / Psalmopoeus irminia 0,1 / Chromatopelma cyaneopubescens ?

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59040 od notfake
ano jedna sa o import... Je to ale farmovi import, takze dufam ze to bude kvalitnejsie a vydrzi.. Cakal som ze bude o nieco vacsi, ale hadam ked ho budem mat od malicka ze si skor zvykne a nebude agresivny.

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59042 od AAA
Farma je skoro to iste ako odchyt . . pre istotu ho nechaj v karantenenom terarku a mozno by bolo fajn keby sa na to pozrel aj nejaky veterinar

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59047 od notfake
V karantennom terarku je, a veterinar ho obzrel, takze bude hadam fajn..

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59049 od danio007
Odpoveď od danio007 na tému Re: Varany
Faremni odchov bude mat tie iste parazity a podobnu haved ako klasicky import, su to zvierata chovane v ich prostredi, akurat ze v podstate, zaplotom...Najvecsou vyhodou faremnych odchovou je to, ze su viac zvyknute na ludi, a na maniúulaciu s nimi, ako zvierata odchytene v prirode...
Kazdopadne karantena aspon 2-3mesiace by bola zatial naj. riesenie..

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 12 rokmi 4 mesiacmi #59054 od notfake
a do karantenneho terarka mam dat piesok a vsetko? Lebo ja som mu tam dal len servitky na spodok a kamen, vahrevne lampy a UVB. Lebo neviem ci to je dobre riesenie na dva mesiace? Co myslite?

No vsak to je vidiet ze je zvyknuty na manipulaciu, kamos si kupoval odchyt, to som ani nevedel ze ma varana, a minuly tyzdem som bol u neho a to je taky agresivny varan ze moc, vobec sa neda chytit ani pohladkat.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.271 sekúnd
Funguje na Kunena fórum