Varany

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21373 od Ibex
Varany bolo vytvorené Ibex
Chova niekto z vas varana/varany?

V buducnosti (o par rokov) by som si nejakeho chcela kupit, paci sa mi varanus indicus, ale nie som si ista ci by sa dal zohnat. Na ifaune som videla iba par inzeratov, z toho vsetky na varanus niloticus, vsetko dospele jedince. Na Prazskej burze predavali asi 4 rozne druhy v roznych cenovych kategoriach.

Precitala som na nete skusenosti ludi s varanmi a niektori ich opisuju ako nahradu psa, ini ako neskrotneho zabijaka, tak som bola zvedava na vas nazor. Je mi jasne, ze "pes" to nie je, ale snad by sa dal ochocit natolko aby sa nesnazil majitela zranit pri krmeni a manipulacii s nim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21374 od Puks
Odpoveď od Puks na tému Re: Varany
varany su rozne, niektore su velke ako nasa jasterica zelena a zas jeden z nich je 3 metrovy macek. do buducnosti je mojim favoritom varanus prasinus, krasny smaragdovo zeleny mensi stromovy druh, ale to je fakt daleka buducnost (vysoka cena)
a k psovi by som urcite varana neprirovnaval :D

E. macularius, L. lugubris, X. leavis, G. rosea, P. regalis, L. striatipes, parahybana, H. hercules, E. weijenberghi, P. murinus RCF, A. geniculata, E. italicus, Diplopoda sp., B. craniifer

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21375 od Ibex
Odpoveď od Ibex na tému Re: Varany
No ano, 20-30 tisic stoja, ze? Ale za nieco tak krasne sa oplati dat peniaze.
:)
Moja srdcovka, sice nema 70cm ako prasinus, ale dva metre su este prijatelna velkost a aj skvrny su zaujimave, iked zvysne sfarbenie je trosku fadne.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21429 od Puks
jo, asi v takych cenovych relaciach sa pohybuju :D

drzim palce v buducom chove, udrzat take "hovedko" nebude jednoduche :wink: mna na niloticusovi fascinuje jeho semiakvaticky sposob zivota, je to super plavec a potapac

E. macularius, L. lugubris, X. leavis, G. rosea, P. regalis, L. striatipes, parahybana, H. hercules, E. weijenberghi, P. murinus RCF, A. geniculata, E. italicus, Diplopoda sp., B. craniifer

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21497 od Ibex
Tento sa da na ceskej ifaune lahko zohnat, ale maju podla mna z varanov asi najnepeknejsiu hlavu. :?

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21502 od petersveter
Odpoveď od petersveter na tému Re: Varany
Varanus indicus v čR 4700kč ,pekné sfarbenie mládat vekom stráca na ,,atraktivnosti" .Ale do paneláku sa určite nehodí­ :D
Pekné a celkom dostupné malé druhy su V. timorensis , V .acanthurus .

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21507 od Ibex
V .acanthurus aj V. timorensis maju okolo 70 cm, ze? Tie by sa v byte dali drzat asi lahsie ako niloticus :)

Chcela som sa spytat, ci robia varany hluk, pretoze nikde som o tom nenasla zmienky.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21537 od Puks
varany nevydavaju zvuky ako napr. gekony
pri podrazdeni vsak hlasito sycia s roztvorenou papulou
hluk mozu sposobovat napr. pri hrabani ci lezeni

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21538 od Stivy
Odpoveď od Stivy na tému Re: Varany
a neda sa to normalne pocuvat

terra zvery,psi,ryby,mačky

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #21561 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Re: Varany

Stivy napísal: a neda sa to normalne pocuvat

Stivy klidek, mnoho jasterov vydava kadejake zvuky, chcela si lenoverit ze varany nie. Ja som osobne videl len V exanthematicus (V stepny) u jedneho kamarata a to je teda riadna svina. Tusim mu tam raz "omylom" strcil ruku a hned ho mal na nej zaveseneho. Aj ked minule bol ako baranok - bol trochu skrehnuty po prevoze v aute :-) )

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.454 sekúnd
Funguje na Kunena fórum