Znecistena voda

pred 3 rokmi 3 dňami #101230 od matus699
Znecistena voda bolo vytvorené matus699
Dobry den prajem. Mam vodnu korytnacku ktora ma akvarium. Akvarium je rozdelene na 2 casti v jednej ma vodu na plavanie a potom ked vylezie hore ma suchu plosinu. Trapi ma ale voda ktora je uz po tyzdni smradlava a spinava. Objem vody je cca 45 litrov. Najskor som mal maly filter myslel som si ze nestiha filtrovat tak som kupil vacsi. Kupil som cerpadlo atman jk 200 + penu/biofilter c1 ale aj tak to nepomohlo. Filter bezi od rana do vecera naplno penu aj ked cistim kazdy druhy den tak voda po 7-10 dnoch je spinava smradlava hneda teda na vymenu. Kupil som produkt Dajana Repti conditioner ktory som daval v 2nasobnych davkach ako pisu aj tak ziadna zmena. Skusal som aj ocot ale tiez nepomohol. Co mi poradite? Je aj nejaka moznost ako tu vodu predlzit nech 2x do mesiaca nemusim cele akvarium cistit a minut minimalne 90litrov vody? Mate nejaku skusenost co by mi mohlo pomoct? Nemam tam ziadny strk rastliny nic lebo vzdy vsetko bolo velmi spinave a nedalo sa to cistit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101232 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Znecistena voda
nenapisali ste co to je za korytnacku, aka je velka a pod... Takisto ci je tam akva topitko, ci je korytnacka krmena v akva alebo mimo... Ci odostranujete po krmeni zvysky a exkrementy... Toto vsetko predlzi zivotnost vody...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 2 rokmi 11 mesiacmi - pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101237 od matus699
Odpoveď od matus699 na tému Znecistena voda
Co to je za korytnacku neviem presne. Tipujem Trachemys scripta ale neviem urcite.
Pancier ma velky cca 15cm na dlzku. Ano je tam aj vyhrev vody. Korytnacka je krmena v akva neni ina moznost. Zvysky jedla sa snazim odstranovat zvysky snej ked stihnem tak ano. Teraz ide filter nonstop a je to lepsie voda sa tak nespini.
Len zacali je opadavat supiny z panciera co neviem ci je zle alebo sa nic nedeje.

prnt.sc/hjvpuz

pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101238 od Nerd
hod fotku - urcime...
supiny odpadavaju lebo rastie...
krm v kybli, lavore atd... Exkrementy okamzite odstranuj.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101241 od matus699
Odpoveď od matus699 na tému Znecistena voda
1 fotka je hore na konci a tu su su dalsie 3
1
prnt.sc/hk0692
2
prnt.sc/hk06ca

3
akvarko vypada takto
prnt.sc/hk08zt

z krmenia je malo spiny resp to co nezje pozbieram len cital som ze oni sa vedia vyspinit po krmeni ale ona to nerobi kludne aj hodiny potom a ja nemam cas ju opatrovat a sledovat. Vela krat ani nestihnem nic spravit lebo ona potvora to zje... bud to rozprasi co je lepsi pripad to nasaje filter a v druhom to zje... Malo kedy stihnem zasiahnut

teraz ako ide filter nonstop je ta voda cistejsia len dufam ze jej to nevadi ze bzuci stale a teda aj urcity prud vody tam je...

pred 2 rokmi 11 mesiacmi #101247 od Nerd
vyzera to na Trachemys scripta scripta... Chcelo by to fotku co bude aj ostra :D
akvarko je teda uprimne dost male - nie je divu ze to filter nestiha... S tym trusom - po krmeni je daj na pol hodku do teplej vody (NIE HORUCEJ!!!), mala by sa vyprdnut...
Kazdopadne to chce velke akva - ja som mal TSE v 150x70x50 (a bolo to tak akurat)... Samozrejme PODNY BIOFILTER - to co mas nie je biofilter... idealne vonkajsi filter - je to vlasnte druhe akvarko pod tymto, prerobene na filtracne zariadenie...

A.Einstein

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd
Funguje na Kunena fórum