Veľkosť korytnačky=vek

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100868 od Zuzana81
Dobrý deň prajem, mohol by mi niekto poradiť, aká stará je približne korytnačka stepná o dĺžke panciera 6cm? V chovprodukte mi nevedeli povedať a v cites dokladoch to uvedené nebolo...ako rýchlo rastú korky tohto druhu, vyzná sa niekto v nich? Ďakujem za serióznu odpoveď. :smile:

Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní!!!:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100871 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Veľkosť korytnačky=vek
To bohuzial takto presne povedat nejde... Prave kvoli tomu, ze nikto netusi ci nejde o podrazeneho alebo naopak prekrmeneho jedinca... Je to individualne a u 2 chovatelov moze byt rovnako stare korytnacky inak velke. Je tam proste vela faktorov - osobne by som tipol ze to je 6-12 mesacne mlada...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Zuzana81

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100872 od Zuzana81
Odpoveď od Zuzana81 na tému Veľkosť korytnačky=vek
Ďakujem, viem, že sa to nedá presne, aj ja tipujem, že sa narodilo minulý rok, k pôvodnému majiteľovi sa už nedopátram, uvedomujem si to, keďže som korku kupovala v chovprodukte, snáď jej bude u mňa lepšie... :smile:

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100875 od Nerd
drzim palce, ale obavam sa ze bez urcenia povodneho chovatela sa k lepsiemu odhadu nedopracujete...

Presny vek sa da samozrejme urcit z kostroveho materialu - priecny rez kostami prstov, ale to je dost destruktivna metoda :twisted: Takze by som asi radsej ostal u toho odhadu... :mrgreen:

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100876 od Zuzana81
Myslím, že odhad mi bude stačiť... :mrgreen: ...Mám ešte jednu malú podotázku, čo sa týka starostlivosti, mám všetko vyhľadané, otravovať zbytočnými otázkami nebudem, len som nenašla nič o odčervovaní, je to potrebné aj preventívne, neviete náhodou? V chováku nemala zrovna ideálne podmienky...

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100877 od Nerd
nie som zastanca "preventivnej" liecby cohokolvek - prave kvoli tomu, ze plazi/obojzivleniky maju iny metabolizmus nez vtaky/cicavce, pre ktore su lieciva primarne vyvijane a urcene... Samozrejme, ze davky su adekvatne znizene, ale predsa len to je zbytocny zahul... Ak korytnacka nema viditelne problemy = cervy/vajicka v truse (vet rozbor stoji par eur), nechudne, neni apaticka a pod, tak neni dovod podavat lieky... Ja do seba tiez necpem paralen prevetivne, aby ma nahodou dneska daco nebolelo... ;)

A.Einstein

pred 6 rokmi 11 mesiacmi - pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100879 od Zuzana81
Samozrejme to chápem, asi som sa zle vyjadrila, bez priciny ji odcervovat nedam...ani ja do SEBA len tak nepcham lieky, ta otázka bola len na margo toho, že kedysi som si takto z leguána doniesla také malé červené chrobaciky, které sa mi rozšířili vsade po okolí, vet. povedal, že si to doniesol z chovaku, kedze bol dovezeny zo zahranicia a odcervil ho...Leguána už nemám, tak nevidím zatial dovod odcervovat, kým korka nema problemy, len som chcela vediet Vás názor, dakujem, pekný den.

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100880 od Nerd
male cervene chrobaciky boli roztoce a na ne odcervenie 1000000000000000000% nezaberie... Na to sa pouzivaju Detia pasky, Neostomosan a pod... Ale opatrne s tym - v podstate su to insekticidy, takze si kukni ich pouzitie. Tiez by som ich ale "preventivne" nedaval...

A.Einstein

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100881 od Zuzana81
Výborne, hlavne, ze veterinar bol specializovaný aj na plazy, aj tak mi ten leguán kratko na to chcipol, hlavne, že zobral prachy za vakcínu+ho zacipoval...dufam, že s korkou budem mat viac stastia a žádného nebudem potrebovat!

pred 6 rokmi 11 mesiacmi #100882 od Nerd
Ako, cipovanie je povinne, takze co uz...
K smrti lega - mozes vinit veta, ale bez pitvy a rozboru mozes vynit aj UFO a bude to mat rovnaku vypovednu hodnotu...
Zoznam overenych vetov je tu na fore - v pripade potreby pouzi HLADAT vpravo hore...

A.Einstein

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.407 sekúnd
Funguje na Kunena fórum