TRACHEMIS SCRIPTA ELEGANS ...

pred 7 rokmi 4 mesiacmi - pred 7 rokmi 4 mesiacmi #100683 od seagal69
zdravím Vás, ...
asi som sa možno až teraz zobudil, ale mám pocit, že TRACHEMIS SCRIPTA ELEGANS je na slovensku zakázaná, ...
myslím, že viem o exemplároch chovaných od cca 96 roku, doklady o kúpe, boli kupované tu na Slovensku,
sa už asi nebudú nikde nachádzať, ako aj pôvodný majiteľ, ktorý už dlhodobo žije mimo Slovenska, ...
korytnačkám sa darí, sú vitálne, v super kondícii, a ide myslím že o samice, ...

dajú sa dodatočne korytnačky nejako zlegalizovať? :idea:
dík za prípadné info, radu, čas, pomoc, ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #100684 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému TRACHEMIS SCRIPTA ELEGANS ...
Oficialne patri do CITES B, jej chov, rozmnozovanie, predaj, darovanie (atd) je zakazany... Zlegalizovat sa uz nedaju.
Neoficialne je stale v kazdej Xtej domacnosti, rybniku, nadrzi, potoku, jazierku...

Kazdopadne - ak ta niekto naprasi, tak mas potencionalne pruser (zalezi od uradnika, ktoremu to pristane na stole).

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: seagal69

pred 7 rokmi 4 mesiacmi #100685 od seagal69
officiálne ja ich nevlastním, len som sa orientačne pýtal, ... známa známej a jej kamarátkin kamarát bol vlastníkom, ...
alebo tak nejako ...
a je viac ako smutné že ide práve o slovensko, myslím úradníkov, ...
že je to tak slovenské, že záleží na tom, u koho to pristane.
je to grc a na zvracanie, ... ale to spomínaným exemplárom je trt platné, že?
tak predpokladám, že možno neoficko zostanú tam, kde sa im darí, ...

a čo sa týka slovenska: posledný nech zhasne

pred 7 rokmi 4 mesiacmi #100686 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému TRACHEMIS SCRIPTA ELEGANS ...
CITES plati tam, kde ho podpisali clenske krajiny (v podstate EU, US, Australia, cast juhoamerickych, africkych a azijskych statov = +- celosvetovo).
Ze uradnici rozhoduju ako rozhoduju (nielen na SK) je druha vec - ak by sa mali riadit nekompromisne tym co plati, tak ta tvoja znama znamej kamaratkinho kamarata ma uz dneska slusnu pokutu a korky skoncia v zachytnom centre...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: seagal69

pred 7 rokmi 4 mesiacmi - pred 7 rokmi 4 mesiacmi #100688 od seagal69
...je mi to celé jasné, ... čo sa týka úradníkov, to je určite nekonečno sa baviť, dennodenne to mám na tanieri
možno by pomohlo niečo také ako zbraňová amnestia, ... ;) zdalo by sa mi to určite užitočnejššie a hlavne normálnejššie
voči všetkým chtiac či nechtiac neoficckochovateľom, .... ako plniť nejaké záchytné centrum
ja len že sa človek dozvie info trebárs z telky že romale na východe nemá toaleťák, no info o zákaze nie, ...

neva, život ide ďalej, baby dostanú po 20tich rokoch asi vyšší a tmavší plot, menej návštev im neuškodí, práve naopak :wink:

dík za radu, pomoc, ... :idea:

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd
Funguje na Kunena fórum