foto vasich korytnaciek

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83540 od isho
Odpoveď od isho na tému Re: foto vasich korytnaciek
dik za potvrdenie :)
tou info o samcoch si ma trochu sklamal, kedze som dufal, ze budem mat z nich par, ale neprestavam dufat..
a este k tomu dnu: vacsie akvaterarko by som uz takymto stylom neriesil. to buduce, ktore planujem, bude mat skoro urcite prazdne dno (len vacsie kamene a korene)
ale kedze toto je jedine, ktore momentalne mozem mat, tak som si ho spravil takto, lebo mam dost casu sa o neho starat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83565 od miro293
Odpoveď od miro293 na tému Re: foto vasich korytnaciek
Možno sa ti to nebude páčiť, ale ja zase dúfam, že tam nebudeš mať pár, lebo umiestniť bezpečne mladé TSS sa proste ani nedá. Časť z nich určite skončí v našej prírode a bude ju stále viac zamorovať... Aj preto sa občas divím ľuďom, že si kupujú takéto druhy korytnačiek.
Alebo máš iný plán s prípadnými mláďatami? ;)

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83567 od snakebite
Odpoveď od snakebite na tému Re: foto vasich korytnaciek
miro, presne
myslím, že teraz prežíva teraristika taký boom, že je nadprodukcia zvierat, a to pre tie zvieratá nie je dobré

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83654 od isho
hmm.. tak postupne
tieto korky som si vybral na chov preto, lebo su mojou srdcovkou od maleho chlapca, ked som ich videl v zoo. viem, ze nie su u nas moc exoticke a dostat ich vsade, ale srdcu nerozkazes.

co sa tyka pripadnych mladat, tak ja ti mozem povedat, ze ani jedna by neskoncila vo volnej prirode. ked uz nieco zacnem, tak ratam so vsetkymi moznostami ako sa to moze skoncit..
cize prakticky: nasiel som velmi rozne udaje, kolko vajicok znasaju. po spriemerovani mi vyslo, ze 20 vajicok su schopne dat na jeden krat. dajme tomu, ze aj napriek tomu, ze este s odchovom nemam skusenosti, by sa mi podarilo vsetkych 20 odchovat. keby sa mi ich nepodarilo darovat cez inzeraty, tak by som si ich nechal a podla moznosti im bud spravil jedno velke alebo par malych terarok alebo neskor jazierko.. a keby som fakt po prvom pokuse mal 23 koriek, tak by som stare oddelil.. nepotrebujem mat chovnu farmu z nich, ale aspon niekolko kuskov by som rad odchoval od vajicka

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83655 od snakebite
Odpoveď od snakebite na tému Re: foto vasich korytnaciek
to chápem :) tiež mám svoje srdcovky (gekko gecko, oedura monilis, atď.) a chcem ich mať a je mi úplne jedno, že nie sú vzácne, drahé a nevyvolávajú obdivné hýkanie :D

mohol by si to riešiť aj tak, že by si inkuboval iba zopár vajec, ale počítaj s tým, že ak si necháš mladé a budú v dospelosti pokope, zase sa môžu rozmnožiť (alebo budeš mať zvlášť samcov a zvlášť samice). alebo to vymyslíš nejak inak. ale v každom prípade by bolo treba zabezpečiť aby sa ti z jazierka nedostali za plot a tým pádom do našej prírody. treba vidieť veci aj z hľadiska toho ako naše konanie ovplyvní ekosystém, nechcel by si, aby pod tlakom introdukovaného druhu celkom zmizli naše korytnačky močiarne, že? :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83657 od isho
ved samozrejme. a nebojte sa vsetci. vypustanie do prirody nehrozi ani v najhorsom pripade. mam uz dost rokov, aby som si vedel uvedomit dosledky takehoto riesenia. okrem toho bavime sa este stale o dost dalekej buducnosti, kedze najprv mi musia tito prckovia dospiet (a zistime, ci mame par alebo nie)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83659 od miro293
Problém je v tom, že ty sám ich nemusíš vypustiť, ale môže to urobiť ten, komu ich daruješ... Preto niektorí ľudia vrátane mňa nie sú za množenie trachemysiek.

Čo sa týka počtu vajec, pri takto veľkých druhoch sa pohybuje v rozpätí dajme tomu 1-25 kusov, priemer je tých 10-13 na znášku. Samozrejme mladá samica v prvej sezóne ich dá menej, ako o sezónu dve neskôr, rozdiely sú aj medzi jednotlivými samicami. Trachemyska potrebuje zimovanie, to tiež ovplyvňuje úspešnosť znášky, samozrejme tiež potrava, UV, veľkosť nádrže, stres, veľkosť vajca...

Ako som povedal, väčšina TSS sú samce, samíc je iba niekoľko málo percent. U TSE je to napríklad presne naopak... Ako dopadnú tie tvoje, to uvidíš časom. Všímaj si pazúry na predných nohách, dĺžku chvosta a posun kloaky a do roka by si mohol mať jasno.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83661 od lil bank
Odpoveď od lil bank na tému Re: foto vasich korytnaciek
Miro ma pravdu co sa tyka TSS... Inak miro hod sem neake fotky tvojich koriek nech sa inspirujem a môzes aj nadrze kedze sa uz chystam do novej.

Emydura Subglobosa :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83723 od miro293
Teraz nič také nestíham, chystáme sa na prerábanie domu, ktorý kupujeme a sťahovanie. Okrem nutných vecí ide všetko teraz bokom. Takže snáď niekedy inokedy.

www.terafarm.eu

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #84356 od shaylock
Odpoveď od shaylock na tému Re: foto vasich korytnaciek
tak tu su moje korky v novom akvaterariu

Plazy sú pre nás všetkým
moje tel.č: 0949 453 085
Prílohy:

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd
Funguje na Kunena fórum