foto vasich korytnaciek

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #82623 od isho
Odpoveď od isho na tému Re: foto vasich korytnaciek
tak aj ja pridam fotky svojho akvaterarka pre tri tss (maju uz priblizne desat mesiacov)
snazil som sa dosiahnut co najlepsi kompromis medzi estetickym, praktickym a predovsetkym pre korky vhodnym prostredim. celkove rozmery su 70x40x40 a objem vody je priblizne 50 litrov.

choval som tam s nimi par mesiacov aj gupky, ale neodporucam to ostatnym. prekvapivo ich korky po prvom tyzdni nechali na pokoji (maju vyvazenu stravu, tak nepotrebovali na nich utocit) a dokonca sa zacali aj mnozili, ale spinili vodu viac ako vsetky tri korky dokopy! takze nakoniec isli gupky na krmenie. nechal som len dve momentalne: jeden z povodnej generacie kupenej a jedno mlada, ktore uz je prakticky dospele. nikdy by som neveril, ze pri korkach dokazete odchovat az do dospelosti rybky :D

a nakoniec fotky (kvalita fotiek lepsia nebude, kedze je to len cez mobil..)

este prazdne akvaterarium:

zatial finalna verzia:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #82624 od snakebite
Odpoveď od snakebite na tému Re: foto vasich korytnaciek
pekné akvaterárko (možno chovatelia korytnačiek nájdu nejaké chyby, ale pri prvom pohľade sa mi páči)

shylock, pozri sa, takéto niečo som myslela, aj to krajšie vyzerá, aj korky sa tam asi cítia lepšie

pred 11 rokmi 3 mesiacmi #82629 od isho
snakebite napísal:

pekné akvaterárko (možno chovatelia korytnačiek nájdu nejaké chyby, ale pri prvom pohľade sa mi páči)

vdaka.
jednu chybu ma (o ktorej viem) a to ze nie je zakryte zhora. kedze som za tych par mesiacov si nenasiel cas na objednanie skla :oops:

vlastne ked to uz spominam, vedel by mi skusenejsi chovatel poradit, ci staci aj plexisklo? korky by sa nemali dostat az k okraju, cize nemal by hrozit pokus o utek a bolo by lahsie na manipulaciu..

a este jednu otazku mam: je mi jasne, ze ked vyrastu, tak im toto bude male.. do buducnosti im teda planujem spravit nieco vacsie so silnejsim filtrom atd.. toto asi vyclenim pre nejaky iny druh, ktoremu by to stacilo aj v dospelosti. vedel by mi teda niekto skusenejsi poradit kolko litrov vody by malo mat akvaterarko pre tri dospele tss? alebo odporucane rozmery..

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83294 od Bux Bunny
Odpoveď od Bux Bunny na tému Re: foto vasich korytnaciek
isho :pre tri dospele tss okolo 150cm kedze jedna bude mat v buducnosti aj 20cm :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83346 od miro293
Odpoveď od miro293 na tému Re: foto vasich korytnaciek
Zakrytie zhora je z dôvodu rovnakej teploty vzduchu a vody, prípadne zamedzeniu zbytočného odparu a padania prachu. Plexisklo je v pohode.
Čo sa týka tej nádrže, za najväčší problém sa dá považovať štrk na dne, ktorý sa postupne zanesie výkalmi až ho nakoniec budeš musieť vyhodiť. Ináč je to v pohode. Živé rastliny ti v kontakte s trachemyskami neprežijú, umelé neplnia účel.
Akvárko je celkom fajn, len v budúcnosti bude musieť byť väčšie. Ak sa ti nebudú biť, tak im postačí nádrž dajme tomu 120x60cm s hĺbkou vody dajme tomu 40-50cm. Ak sú to určite TSS, väčšinou sú to samce, takže veľkosť by mohla byť do tých cca 20cm. AK to bude TS troostii, je reálne, že to budú samice, vtedy treba počítať s veľkosťou 25cm, prípadne časom aj viac.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83350 od Bux Bunny
Odpoveď od Bux Bunny na tému Re: foto vasich korytnaciek
Miro ale tak vacsi rozmer vzdy lepsi,ale aj 120cm je dobry :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83374 od miro293
Všetko záleží od priestorových možností, najlepšie je pre ne aj tak vonkajšie jazierko. Nie každý má doma možnosť umiestniť 1,5 metrovú nádrž, ak bude mať pri 120x60 hĺbku vody 40cm, bude tma mať asi 280 litrov vody a to je pre ne postačujúce.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83455 od shaylock
Odpoveď od shaylock na tému Re: foto vasich korytnaciek
krasna

Plazy sú pre nás všetkým
moje tel.č: 0949 453 085

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83486 od isho
dik za nazor miro.

s tym, ci je to TSS alebo TS troostii si mi dal chrobaka do hlavy. kedze som ako chlapec mal len jednu TSE a TS troostii som nikdy na vlastne oci nevidel, tak si nie som uplne isty.. isiel som podla porovnani, ktore som nasiel na nete a knihe, a podla hlavy som usudil, ze by mali byt TSS. ale pre istotu som spravil par zaberov svojej najvacsej korky a prosim o potvrdenie :)

inak potvrdzujem, ze s tym strkom je dost prace pri cisteni a podobne. ale ako som pisal, je estetickejsi ako prazdne dno. navyse mam dost skusenosti z akvaristiky a viem ako to co najlepsie vycistit + mam v plane aspon raz rocne ho preprat (ked narastu asi castejsie :))
rastlinky su umele a plnia tiez len esteticky ucel, aj ked korky si uz na nich zvykli a vyuzivaju ich na odpocivanie a ukryt (minule som jednu nevedel pol hodinu najst, lebo sa schovala pod koren a za rastlinu)
buduce terarko sa budem snazit spravit co najvacsie. kedze vsak este neviem v akom byte/dome budem byvat (momentalne podnajom) tak este neplanujem presne rozmery. ale minimum je si dobre overit ;)

mam este jednu otazku na skusenejsich chovatelov. korky su este moc male, aby som im vedel urcit pohlavie, ale uz parkrat som ich zbadal, ako jedna stoji proti druhej (vzdy tie iste dve) a jedna kmita prednymi nohami okolo hlavy druhej.. ak sa nemylim, tak je to v dospelosti prejav dvorenia. da sa na zaklade toho predpokladat, ze tieto dve korky su samec a samica? alebo pri mladych sa jedna len o "nacvik" alebo hru?

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #83522 od miro293
Odfotená je určite TSS, TS troostii má na lícach iba pásiky, nemá veľkú žltú škvrnu.
Na porovnanie je dobré pozrieť si napr toto:
www.austinsturtlepage.com/world_of_turtles/Cumberland_Sliders_-_Trachemys_scripta_troostii/index.html
www.austinsturtlepage.com/world_of_turtles/Yellow-bellied_Sliders_-_Trachemys_scripta_scripta/index.html
Väčšina TSS sú samce, samice sú ojedinelé, to čo si videl je klasické dvorenie bežné aj medzi samcami navzájom :-) Samce dorastajú väčšinou do cca 20cm, často bývajú medzi sebou agresívne. Uvidíš, či ich nebudeš musieť neskôr oddeliť.
Čo sa týka nádrže, ak tam nutne chceš mať nejaké dno, rozmýšľal by som o pôdnom filtri, prípadne nejakom pevne vybudovanom. Najlepšia je aj tak jednoducho zariadená hygienická nádrž s nejakými väčšími kameňmi a koreňmi.

www.terafarm.eu

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd
Funguje na Kunena fórum