Potrebujem radu SURNE.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25058 od ss777
Potrebujem radu SURNE. bolo vytvorené ss777
Chcem sa spýtať kúpili sme pre suchozemskú korytnačku VITAKRAFT REPTILE SPECIAL - sú to vitamí­ny a minerály. Problém je ten že korytnačky má 7 mesiacov a vobec to nechce jesť. Jediné čo jej chytí­ a ide sa zblázniť je hlavkový šalát. Chceme sa opýtať aké vitamí­ny doporučujete, akú stravu je najlepšie dávať, a kolko krát za den. Pod otázka aká by mala byť asi na svoj vek velká. Má iba vyhrievaciu lampu stačí­ to?

Ešte - neche jesť napr: vajce, zemiaky, uhorku ano ale teraz už ani moc nie, mrkvu nechce a maso sme zatial neskúšali žiadne.

Budeme vdačný za každú radu alebo odpoved na hoci akú otázku. Dakujeme.

PS: nevieme aká to je koratnčka bol to darček papiere má svokor od nej a ten je preč vieme len že je Europska. Ak pomože pošleme foto, respektí­ve dame sem linku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25063 od Koroman
Odpoveď od Koroman na tému Re: Potrebujem radu SURNE.
Ahoj, v žiadnom prí­pade ju nekŕm hlávkovým šalátom, je to len doplnok stravy (max. raz za týždeň), vajce a mäso jej absolútne nedávaj, je to prí­liš živočí­šnych bielkoví­n, ani zemiaky, uhorku, zelenina nieje pre suchozemskú korytnačku moc vhodná. Jedine skrmuj čí­nskou kapustou a lúčnymi bylinami- to je pre suchozemskú korytnačku najvhodnejšie.

K osvetleniu budeš potrebovať UV lampu:
1. žiarivku Repti glo 8.0 alebo 10.0 + na vyhrievanie obyčajnú žiarovku.

2. Lucky Reptile Compact UV Sun + obyč. žiarovka
( farmapython.cz/katalog.php?kat=3 ... 9E%E1rovky )

3. Výbojka T-Rex, ak máš dosť financií­ tak je najlepšia voľba, obsahuje dostatok UV žiarenia aj tepla
( farmapython.cz/katalog.php?kat=3 ... UV+spektra )

Nezabudni ešte poriadne vlhčiť terárium, vlhkosť by mal byť aspoň 90%. Môžeš ho normálne zaliať aby bol substrát mokrý.

Fotku pošli, može to byť testudo hermanni hermanni ale bez fotky sa to určiť nedá.

A k vitamí­nom kvapka vitamí­nom - AD3 by neuškodilo hlavne keď asi nemáš UV lampu ale len jednu kvapku na zavretú tlamu aby ste ju nepredávkovali.

A nabudúce radšej pí­sať pod existujúcu tému kvôli prehľadnosti. :!:

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25064 od ss777
Odpoveď od ss777 na tému Re: Potrebujem radu SURNE.
Takže najskor dakujem, tu čí­nskun kapustu v pohode to dávam, ale kde teraz zoženiem nejaké byliny? Doporuč prosí­m ťa ešte nejakú stravu, dostupnú. A s tou vlhkosť, podstielku jej mení­me ale najviac davame drvené kukuričné klasy , takže normálne ich stačí­ zaliať vodou? Tu je foto ale to ešte ked bola uplne malinká teraz je už minimálne raz taká

Priložený súbor:

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25066 od Koroman
Nemáš za čo:wink:, byliny ešte moc niesú aj keď sa už dá niečo nájsť ale kým nebudú tak by som kŕmil iba čí­nskou kapustou (má správny pomer Ca:P) a potom keď budú natrhať z lúky ale z hlavne niekde kde je čisto napr. púpavy, skorocel, ďatelinu, bodliaky... Ak nechceš aby mala pyramí­dovanie tak sa vyvaruj kŕmení­m s šalátom, rajčinami a inou zeleninou. Na zimu sa je dobré si byliny nasušiť (ak nezimuješ). Ešte by som jej dal sépiovú kosť aby mala prí­stup k doplneniu vápnika.

Neviem či sú klasy najvhodnejšie, nemám s nimi až tak skúsenosť, aj keď sa ľahko čistia neviem či pri vysokej vlhkosti neplesnivejú. Skôr by som použil klasické hobliny alebo rašelinu.

Skús korytnačku odfotiť zozadu hlavne v okolí­ chvosta. A hlavne sa neboj substrát poriadne zaliať vodou aby voda do neho vsiakla pretože u mladých korytnačiek často dochádza k dehydratácii a vysoká vlhkosť potrebná.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25076 od ss777
Jasne skor tie hobliny, lebo tie klasy by plesniveli určite. Takže nedá sa podla tej fotky určiť že aká to je korytnačka?

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25078 od Koroman
No podľa mňa je to skôr testudo graeca ale aj testudo hermanni to môže byť fakt neviem povedať, hodila by sa ešte fotka zozadu.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25110 od redrum
Odpoveď od redrum na tému Re: Potrebujem radu SURNE.
Je to T.hermanni boettgeri, musim uznat, ze vsetko co poradil Koroman, by som radil aj ja. Tie klasy vyhod co najskor, ak nechces riesit problemy s plesnami, alebo naopak prasnym prostredim.
Ohladom stravy, krm hlavne cinskou kapustou, vyskusaj aj cakanku, cervenu, alebo bielu, chutit by jej mala, mne ju zeru velmi radi. Stale sa da najst aj skorocel, tak mozes dat aj ten. Ja som hlavkovy salat nedaval, urcite by im chutil, ale naco im davat zbytocne nieco, z coho nemaju ziaden uzitok?
Vajco by som nedaval vobec a zeleninu opatrne. Ak ju mas moznost dat v lete na slnko, mozno by stacila uz len ziarovka na vyhrievanie plus kvapocka AD3, samozrejme, ze dobry UV zdroj je super.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25115 od ss777
Diky za tie rady. Takze co sa tyka tej podstielky mozem jej tam dat aj obycajnu hlinu?asi bude lepsia ako tie kukuricne hobliny.

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25121 od simon002
Odpoveď od simon002 na tému Re: Potrebujem radu SURNE.
hej ja si mislim ze bude lepsia . Ja ju mam v terarku zmiesanu s pilinami a v pohode 8)

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #25123 od redrum
Odpoveď od redrum na tému Re: Potrebujem radu SURNE.

simon002 napísal: hej ja si mislim ze bude lepsia . Ja ju mam v terarku zmiesanu s pilinami a v pohode 8)

Neviem ci piliny su najvhodnejsie, nie nahodou hobliny? Ja pouzivam raselinu s pieskom a hlinou a zatial to funguje jak ma 8)

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.395 sekúnd
Funguje na Kunena fórum