Korytnacka a pazuriky

pred 10 rokmi 11 mesiacmi #44153 od Paula
Korytnacka a pazuriky bolo vytvorené Paula
Ahojte,mam korytnacku pismenkovu a ma velmi dlhe predne pazuriky,zevraj ich maju len samcekovia.Nema si ich ako obrusit,kedze je v akvarku.Mam to nechat tak,ci mu mam pomoct.Dakujem
Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #44158 od Peter Mokrý
Pre samcov je to prirodzené. Myslí­m, že sa tomu hovorí­ druhotné znaky určujúce pohlavie.
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #44297 od Paula
Odpoveď od Paula na tému Re: Korytnacka a pazuriky

Paula napísal: Ahojte,mam korytnacku pismenkovu a ma velmi dlhe predne pazuriky,zevraj ich maju len samcekovia.Nema si ich ako obrusit,kedze je v akvarku.Mam to nechat tak,ci mu mam pomoct.Dakujem

Chcem proste vediet,ci ich mam ostrihat(tie pazure),alebo nie.
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #44299 od miro293
Odpoveď od miro293 na tému Re: Korytnacka a pazuriky
V žiadnom prí­pade tomu samcovi parúriky nestrihaj.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #45712 od 2babetca
Odpoveď od 2babetca na tému Re: Korytnacka a pazuriky
a nemohol by ich ostrihať veterinár ? V zvieracej klinike som sí­ce videla suchozemskú korytnačku ale tej ich strihal a mala ich kratšie ako vodné ...

KORYTNAčKY -love it
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #45747 od miro293
Odpoveď od miro293 na tému Re: Korytnacka a pazuriky
Ostrihať jej to môže aj kaderní­k, ale prečo by to mal niekto robiť? Je to ako keby ste baranovi mali orezať rohy, lebo ich ovce nemajú... Dlhé pazúry u samcov pí­smenkových korytnačiek je ich druhotný pohlavný znak, nemá sa ničiť...

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #45757 od 2babetca
Odpoveď od 2babetca na tému Re: Korytnacka a pazuriky
Ja som sa len pýtala ale chápem to...len sa bojí­m či mi tým potom Jckie nahodou nepodreže žily (korytnačky ich mávajú ostré)

KORYTNAčKY -love it
pred 4 rokmi 3 mesiacmi #101131 od Cecilka
Odpoveď od Cecilka na tému Korytnacka a pazuriky
Viete mi prosim niekto poradit ci treba tejto korytnacke ostrihat pazure alebo v ziadnom pripade?
Prílohy:

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

25. máj 2020

Bezplatná chovateľská inzercia zvierat rozdelená do rôznych kategórií: psy, mačky, akvaristika, teraristika, papagáje, exoty, hydina, králiky, holuby
pred 4 rokmi 3 mesiacmi #101132 od miro293
Odpoveď od miro293 na tému Korytnacka a pazuriky
Dobrý deň, určite nestrihať, ak ho nechceš zlikvidovať.

www.terafarm.eu
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Cecilka
pred 4 rokmi 3 mesiacmi #101133 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Korytnacka a pazuriky
Ako pise Miro - v ziadnom pripade nestrihat. Je to samec a tie maju u TSE proste dlhe pazury - sekundarny pohlavny znak + stimuluju nimi samice...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.405 sekúnd
Funguje na Kunena fórum