Felzuma madagaskarská, hýbe iba prednými nohami

pred 6 rokmi 6 mesiacmi #101155 od Rozen
Prosím o pomoc alebo aspoň vysvetlenie. Asi pred pol hodinou som sa vrátil domov z víkendového cestovania a našiel som svoju samičku Felzumy madagaskarskej ležať na dne terárka. Predné končatiny drží pozdĺž tela, prsty skrútené a slabo dýcha. Občas s nimi pohne ale zadné končatiny nerobia nič. Občas prednými cukne, ale inak sa nepohybuje ani keď som ju zobral na ruku a dal bližšie ku svetlu. Akurát sa začala zvíjať a zdvíhať brucho od mojej ruky do vzduchu.
Mama vravela že ešte ráno bola v poriadku a sedela na skle, ale od piatka sa nedotkla cvrčkov. Mám strach že už jej asi nie je pomoci.
Nedávno som ju dostával z iného problému kedy sa nedokázala udržať na stenách terárka a triasla sa. Vymenil som jej svetlo a dával som jej vápnik a po pár dňoch už bola v poriadku dokonca hneď prvú vec čo spravila bolo že mi ušla. To bolo ale niekde v januári a doteraz neprejavovala nejaké príznaky až do tohoto momentu. Alebo som ich len prehliadol.
Ak sa dá niečo spraviť prosím poraďte
Kropím jej dvakrát denne, rozmery terárka na výšku 80 dĺžka a šírka 50, a ako podklad kokosový humus. Svetlo trixie reptiland 35w.
Dávam jej cvrčky a raz za čas rozmačkané banány prípadne presnídávku. Má rok a trištvrte a okolo 17 cm.
Ďakujem za každú odpoveď

Fotky:
oi66.tinypic.com/23msn7p.jpg
oi64.tinypic.com/v5k1sg.jpg
oi67.tinypic.com/jaw7e8.jpg

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 6 rokmi 6 mesiacmi #101156 od Rozen
Dal som trochu vitaminou, hlavne vapniku ale aj trochu A a D3. Už ma končatiny v normalnej polohe a vyliezla na stenu. Stale sa ale trochu trasie keď sa ma pohnuť. Ale aj tak som nervozny. Mam ísť s ňou na veterinu alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 6 rokmi 6 mesiacmi #101157 od Rozen
Ok nakoniec som ju zobral na veterinu. Bolo to čo som sa domnieval, malo vápniku a celkovo vitaminov. Myslel som si to lebo pred odchodom som jej dal trochu a hybala sa lepšie. Sice som ju cestou vystresoval ale aspoň viem na isto čo to je.
Keby niekto iny ma tento problem, treba dávať vitamíny.
ďakujem, pomohol som si sam ale necham to tu pre buducich ľudí :"DD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 6 rokmi 5 mesiacmi - pred 6 rokmi 5 mesiacmi #101159 od Nerd
Tesi ma ze si si pomohol sam a ze je zviera uz na tom lepsie.... Nabuduce mozes skusit pouzit HLADAT vpravo hore a mozno zistis ze tento problem sa tu uz X krat riesil... ;)

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd
Funguje na Kunena fórum