python regius - problem :-(

pred 8 rokmi 3 týždnami - pred 8 rokmi 3 týždnami #100018 od argento
Ahojte,

mame problem s nasim milacikom, prestal vychadzat zo skryse a odmietal potravu. Ked sme ho vybrali sme ho nasli zo spodu celeho cerveneho a ako keby zle zvleceneho. Zasli sme k zverolekarovi a chodili sme na injekcie, no neviem ci mu to pomohlo, zakaleny je skoro kazdy 2 tyzden, ale nevie sa sam zvliect tak mu s tym pomahat, neviem ci je to dobre. Poradte prosim co robit !

Dakujem za kazdu radu !

Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 8 rokmi 3 týždnami #100019 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému python regius - problem :-(
To je aktualna fotka?
Popiste podmienky chovu - teploty, vylhkost, vybavnie, cim a kolkokrat bol krmeny atd...
Co mu dal vet za injekcie? kolko krat? Aku diagnozu urcil?

Moze to byt bakterialne, plesnova infekcia, moze to byt zranenie od krmneho hlodavca, moze to byt popalenina... Proste - bez blizsich informacii je to vestenie z krystalovej gule...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 8 rokmi 3 týždnami #100020 od argento
Odpoveď od argento na tému python regius - problem :-(
Zdravim,

fotka je aktualna,
podmienky chovu - teplota cez den 28-35 v noci min. 25
vlhkost 70% - 80%
ma tam jazierko a jednu skrysu (vid. prilozene foto)
ma rok asi 2 roky, zvleky boli vacsinou potrhane asi 1x sa zvliekol vcelku

-ako podstielku ma piniovu koru terra bark

-neviem co za injekcie mu dal zverolekar - dostal asi 4 kazdy 2x tyzdenne a ako diagnozu povedal ze je to zapal zo zvleku.

-krmeny bol raz za 10 dni - biele mysi (kupovane)

- osvetlenie ma led lamou (cize tam sa popalit nemohol) a vyhrievany ma jeden vacsi kamen - elektrickou podlozkou

Poslene 2 vzleky som mu daval dole cele, lebo to bal len na brusku potrhane, myslite ze mu to mozem aj nadalej davat dole ? Alebo mam ho nechat nech si to da dole sam ?
Prílohy:

pred 8 rokmi 3 týždnami #100021 od Nerd

argento napísal:
- osvetlenie ma led lamou (cize tam sa popalit nemohol) a vyhrievany ma jeden vacsi kamen - elektrickou podlozkou

Tak myslim, ze toto je mozny kandidat na pricinu... O zapale koze u hadov pri zvleku som este nikdy nepocul (cim samozrejme nevylucujem moznost ze daco take sa nemoze udiat dakde vo vesmire)...
Problem je v tom, ze hady maju pomerne velku plochu brucha a pri vyhrievani na telesach (halvne bez hrubsej struktury) sa doslova "prilepia" a velmi lahko dojde ku vzniku popalenin... Tomu zodpoveda aj ta fotka...
Netvrdim, ze to je 100% ono, ale pri uplatneni principu - jednoduchsie vysvetlenie je blzsie realite - to sedi...

Tie mysi boli zive? Zozral ich hned, alebo tam s nim zostali dlhsiu dobu/ pripadne cez noc?

Rozhodne mu dole nic nedavaj - hadia koza sa hoji inym systemom nez u nas, takze neustalym strhanim chrast mu to len obnovujes a moze potom fakt prist k slusnej infekcii.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 8 rokmi 3 týždnami #100022 od argento
ano tie mysi boli zive, ale vzdy pockam az ich zozerie a ked bol zdravy nemal problem, zivu mys ulovil do minuty. Teraz sa mu moc nechce ani zrat, ale zerie, trva dlhsie kym ju ulovi. Nikdy nenechavam zivu mys v terarku na noc. A odkedy sa mu to stalo ma kompletne vycistene terarko a novy substrat.

Co sa tyka tej koze, take vobec mu nemam pomahat so zvlekom ? Mozem mu dat teraz mys ked ma este staru kozu na sebe ?

pred 8 rokmi 3 týždnami #100023 od vilko
Odpoveď od vilko na tému python regius - problem :-(
popalenina snad nie.. vsetky svoje tera mam kurene tymi istymi podlozkami (fenix) povodne napojene len na casovac (8:00 zapol, do vecera vykuril -podstielku nad podlozkou- na max 32C, na opacnej strane bolo max 25, 20:00 vyplo, do rana vychladlo na izbovu teplotu 21C) a az teraz po 4 rokoch som dal koli teplam termostat, nech pri 32C izbovej zbytocne nekuria, predtym som kurenie pocas horucav vypinal rucne a zatial som nemal obdobny problem. Mam tam koralovky, ktore su dost casto zalezene v podstielke, doslova az na spodnom skle. Jedna sinalojka mala pravidelne potrhane zvleky, ale po zruseni spodneho vetrania (teraz vetram vsetky tera len zvrchu) sa zvlieka aj tato krasne. Vtedy som to typol na rychle znizovaie vlhkosti aj napriek pravidelnemu roseniu, vyzera ze som trafil.

osobne ma tento problem stve, bo Argentovho hadika poznam od kupy a tera som mu lepil ja :(

mozme vsak skusit - zrusit podlozku a kurit lampou ale asi cez vrchnu mriezku nad tera, nech na nu ten akrobat nelezie.

pred 8 rokmi 3 týždnami #100024 od Exanmed
Odpoveď od Exanmed na tému python regius - problem :-(
Dobrý deň,

podľa toho čo som mohol vzhliadnuť na fotkách, ktoré ste zaslali sa to naozaj najviac podobá popáleninám resp. omrzlinám (vzhľadom na ročnú dobu a popis nepredpokladám omrzliny ako príčinu). Bez nejakej bližšej obhliadky však ťažko možno určiť samotnú skutočnú príčinu. Preto ostanem v teoretickej rovine. Okrem popálením by mohlo ešte ísť o bakteriálnu hlbokú dermaitídu, tam by však musela byť vyvolávajúca príčina poranenie a následná kontaminácia rany. (vzhľadom na prostredie a podmienky v teráriu, nič neobyčajné), endokrinopatia, trauma, poleptanie. Samotná rana sa uzatvorí vygranulovaním . Opakované zvleky tomu napomôžu. Z vašej strany je dôležité zabrániť kontaminácii rany aby nedošlo k bakteriálnej infekcii.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: argento

pred 8 rokmi 3 týždnami #100025 od Nerd
To Vilko:

pri tychto popaleninach ide o celkovu plochu povrchu, vystaveneho topnemu telesu... Koralovka ma skratka mensiu plochu ako regina... Takze stale plati, ze co u 1 druhu je ok, u ineho moze sposobit problem...
Vyhrevne podlozky mam u BCecka uz XY rokov, ale su spravene tak, aby zodpovedali velkosti hada... Ako som pisal vyssie - netvrdim, ze to je 100% popalenina. Tvrdim, ze zo vsetkych XY moznych pricin je podla popisu najpravdepodobnejsia...

A.Einstein
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: argento

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 8 rokmi 3 týždnami #100026 od argento
a teda nemam mu teda v ziadnom pripade pomahat so zvlekom ? a mozem mu davat mysi aj teraz ked este ma staru.. sice dotrhanu kozu na sebe ?

pred 8 rokmi 3 týždnami #100027 od Nerd
Obavam sa ze mysi (zive) odmietne, skus mu dat mrtve a nacni im hlavu... Staci 1, nedavaj viac (ak by grcal, len sa potom zbytocne dehydruje). Treba ho zvazit a sledovat hmotnost - ak bude rpaidne klesat, skus nasadit CCL konzervy a pod...

Odklial si? Na toto by sa mal pozriet vet co rozumie plazom - napis napr Exanmed a skus sa s nim dohodnut.

A.Einstein

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.456 sekúnd
Funguje na Kunena fórum