Agama Bradatá zatvorené oči.

pred 8 rokmi 4 mesiacmi - pred 8 rokmi 4 mesiacmi #99627 od Mikušinec
A nie je to moc na take terarko? ma tam jednu bodovku ktora svieti dosť a aj ta uvb svieti pomerne dosť a na ten rozmer 85 cm mi to príde veľa ale kludne ma opravte ak sa mýlim:D mám to v izbe a mne to tu do očí bije to svetlo pomaly:D hlavne by som chcel vedieť ako ho prinútim aspoň niečo zjesť..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 8 rokmi 4 mesiacmi - pred 8 rokmi 4 mesiacmi #99629 od johny31
Svetla nie je nikdy dosť.Ak tebe svetlo bije do očí,tak si daj tienidlo...Skús si prečítať pár vecí o chove a terku.Svetlo má veľký vplyv na všetko,čiže ako na žravosť,tak na trávenie a celkovú psychickú pohodu zvieraťa.1 bodovka a Reptizlo...to je málo.

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99751 od Mikušinec
Páni ozývam sa znova po 3 týždňoch..krpec stále bez zmeny..má tam teplo, aj chladné miesto dostatok svetla, no potravu príjma minimálne. Neviem už čo s ním.

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99754 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Agama Bradatá zatvorené oči.
ako ho krmis? vysypes mu tam kybel cvrkov a nech si hlada, alebo ho das do nejakej mini misky so zradlom? Davas mu davat zrat z pinzety v tera?...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99758 od Mikušinec
Skúšal som mu davať aj s pinzety asi 5 krát a ani raz nič, skúšal som mu tam nechať len tak 5 cvrčkov jeden celý deň ani nezakopol a teraz má malú mysku kde má aj zelene aj potravu s vitaminmy a stale nič občas až ked mu dám pred neho mučneho červa ho zje..ale len červy..ani cvrčky ani danubie nič..

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99785 od Exanmed
Ja teda skúsim trošku iný/veterinárny pohľad. Ako vyzerá trus? A ako okolie kloaky? Nepostrehol som ani čím bol kŕmený u pôvodného chovateľa. Každopádne skúste kŕmiť menším druhom potravy, hoci i asistovane. Ja osobne by som uvažoval o možnom parazitárnom či bakteriálnom infekte GIT. A teda nechal si vyšetriť v tomto prípade trus. Prípadne možno zvážiť problém dutiny ústnej.

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99787 od Mikušinec
Trus je čierno biely, tuhý, žiadna voda a okolie kloaky som kontroloval viac krát čisté bez nejakých začervenaní alebo podobne. To čím bol krmený u pôvod mejiteľa som sa nedozvedel nakoľko po maile ktorý som napísal majitelovy že mi predal jedinca ktorý mal ledva ledva 2 týždne a povedal že má 36 dní,tak mi už ani pre istotu neodpisuje, nezdvíha telefón ani nič podobné..Momentálne ho rozkrmujem z ruky..bohužial ale inak to nejde..pri usta mu dam cvrčka obaleneho vo vitaminoch a v pup. liste a prevarenú sep. kosť nakrájanú na milimetrové kúsky. Začínam prvý týždeň po 3 denne a prísun vody tak isto nútene bohužial cez striekačku. O vyšetrení trusu už som počul a aj chcel to dať urobiť no v mojom okolí sa to nikde u veterinára nedá ako mi bolo v každej ambulancií oznámené.Takže momentálne skúšam rozkŕmiť aspoň 7-10 dní a potom uvidím čo a ako bude pokračovať.

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99788 od Exanmed
No neviem odkiaľ ste, ale ak vám nerobí problém trus poslať, napíšte mi na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

pred 8 rokmi 3 mesiacmi #99799 od Exanmed
No pokiaľ sú splnené všetky chovné podmienky tak ako ste popísali, tak by som šiel cestou pokúsiť sa jedinca rozkŕmiť aspoň asistovane a určite si dať vyšetriť aspoň trus prípadne celého jedinca u veterinára, ktorý sa špecializuje na plazy.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd
Funguje na Kunena fórum