Agama Bradatá zatvorené oči.

pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99611 od Mikušinec
Mám doma agamu 3tí deň, krpec dnes až na ten 3tí deň zjedol 2 cvrčkov a stále má zatvorené oči ako keby spal. Ani sa nehýbe len občas prejde kúsok a zasa sa schová na miesto kde nemá ani výhrevný kameň ani svetlo. Chchel som ho skúsiť zobrať von na balkón na slnko, no nechcem ho ešte moc stresovať.Ako keby od toho svetla čo má vterárku šiel čo najďalej. Môže to byť zlým osvetlením? Alebo je to ešte normálne? Nakolko ho mám len 3 dni? A snaží sa ešte nejak ukryť? Má v terárku žiarovku Repti Glo 5.0 Compact. Snažil som sa mu ju prikryť kuskom kartónu aby mu nesvietila až tak veľa. ďakujem za odpoveď. :smile:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99612 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Agama Bradatá zatvorené oči.
co tak popisat podmienky = teploty, ako dlho a cim sa svieti, aka ja stara, ci je tam sama, cim je krmena, substrat,, hodit foto ?

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 8 rokmi 5 mesiacmi - pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99613 od Mikušinec
No práve som asi prišiel na to že má zlú UVB po niekoľkých fórach čo som prečítal..a má tam len UVB žiarovku a dnes pribudla jedna bodovka na teplo..a substrát je tera piesok..a zatial papá len cvrčky ale veľmi málo..a svieti sa repti glo 5.0 čož je asi na nič ako som zistil..

pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99617 od Nerd
Reptizlo nemusi byt hlavna pricina - zlvast ked pises, ze vyhrevna ziarovka pribudla az recnetne... Takze to kludne moze byt nevyhovoujuca teplota = popis podmienky, hod fotky...

Krystalovu gulu mam v servise.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99618 od Mikušinec
takže v teráriu je teplota 29stupňov a pod svetlami pod tým na ľavo 33,to má len do zajtra, zajtra tam ide UVB to nové a pod tým napravo 31 má tam mysku s vodou a vitamíny Sera reptimineral C. No dnes bez zmeny stále zatvorené oči a nič neje.počkám ako zareaguje na tie nové podmienky ktoré tam má. Vlhkosť zmeranú nemám,neviem ako na to.
Zajtra mi príde UVB žiarovka exo terra reptile 200. Takže uvidím,čo a ako bude pokračovať.

Prílohy:

pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99620 od Nerd
a teploty boli doteraz ake? tie iste? popis co sa zmenilo.

A.Einstein

pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99621 od Mikušinec
Teploty su od vcera okolo tych 30 stupnov pod vyhrevom 33. Ziadna zmena krpec stale zatvorene oči,neje nehybe sa moc. Občas prejde kusok a zasa spi. Vcera bol 15 minut v teplej vode no neprebral sa nijak. Krmenie ma švabi cca 0.5 -1 cm a cvrčkov. Vitaminy som uz pisal ake mam no este ich nemal nakolko neje.

pred 8 rokmi 5 mesiacmi - pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99622 od Nerd
Evidentne sa vobec nechapeme, takze to skusim inak...

1) agama ma problem uz nejaky cas, kedy boli v terariu pre nas totalne NEZNAME podmienky
2) pridal si svetla a popisal SUCASNE podmienky s tym, ze agama ma stale problem
3) kedze netusime ake boli POVODNE je tazke odhadnut v com bol/je problem...
4) zmenou som myslel ZMENU PODMIENOK = TEPLOTY, atd... Nie ci je agame lepsie...
5) nemozes cakat, ze ked je po dobu XY nieco zle, tak pridanim 1 zairovky sa to o hodinu zazracne napravi... Mozno je uz prilis neskoro a nenapravi sa to vobec.
6) ak NEMAS ani ponatia o POVODNYCH podmienkach tak to napis a v tom pripade BEZ OKAMZITE k vetovi.
7) hokusy pokusy s vlaznou vodou, ked netusis co tomu zvieratu je, su cestou do pekla...

A.Einstein

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99624 od Mikušinec
Prvé 2 dni boli podmienky nevyhovujúce pretože tam mala málo tepla. 23 stupňov. Momentalne má uvb žiarovku výhrevný kameň plus jednu bodovku. Terárium je velké 85x50cm takže by to malo stačiť. Po nainštalovaní nového UVB už nespí stále, síce nebehá nejak extra ale aspoň nespí. Veterinár mi povedal že jej treba viac tepla len ktoré už tam má a len čakať,vraj každý chovatel mi na toto odpovie len teplo a čas na zvyknutie. Takže ak sa tu snažíte byť silou mocou na ľudí hnusný a odpudivý ide vám to :)

pred 8 rokmi 5 mesiacmi - pred 8 rokmi 5 mesiacmi #99625 od johny31
Nie,nechceme byť hnusní,ale pri probléme v chove alebo inom zdravotnom probléme hrá každý detail dôležitú úlohu.Ešte tam kludne doplń zdroj denného svetla - aj to má veĺký význam - napr." kuchynskú neónovú" trubicu.
Mnoho info je aj tu:
www.teraristika.sk/forum/49-agama-bradata-pogona-vitticeps

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.589 sekúnd
Funguje na Kunena fórum