agama bradata - nechce zrat a ma zapalene ocko

pred 9 rokmi 1 týždňom #98580 od Lilly
Ahojte, mam problem s mojou agamkou, nechce vobec zrat a ma pravdepodobne zapalene jedno ocko. Mam ju uz tri tyzdne, zo zaciatku bolo vsetko v poriadku. Najprv prestala otvarat oko a nasledne prestala aj zrat. Nejedla uz 4 dni a od tej doby sa ani nehybe. Ked som si ju brala z terarka vzdy sa trosku srdila a branila, teraz ma stale obidve oci zatvorene a da sa s nou robit cokolvek a ani sa na mna nepozrie. Stale ako keby spala. Ked ju dam naspat do terarka, zase sa nehybe a rano ju najdem tak isto ako som ju tam dala. Prvotne som si myslela, ze to bude z nedostatku vitaminov, preto som jej nejake kupila ale nepomohlo.
Terarko ma v rozmeroch 60x40x30, ziarovku tam ma sun glo 75 W a ona je velka 11 cm, s chvostom 26 cm, vek neviem povedat. V prilohe posielam aj fotku toho ocka. Za kazdu radu budem vdacna. Dakujem

Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 9 rokmi 1 týždňom #98586 od Bic0
Popis podmienky chovu - teplotu, vlhkost, stravu a tie pridaj fotky teraria kde bude jasne vidiet ako je zariadene. To oko vyzera dost zufalo, ak je uplne apaticka a vobec sa nehybe tak uz asi doziva pomaly. Ak napises odkial si mozme ti skusit poradit dobreho veterinara.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Lilly

pred 9 rokmi 1 týždňom #98592 od Lilly
Co sa tyka teploty terarka ma tam teraz 31°C, rosim jej to kazdy den ale vlhkost neviem povedat :(. Jedava cvrckov, lucnych konikov a zacala som ich posypat vitaminmy v prasku, zjedla mi aj maliny ale to som jej dala len raz, jablka, broskyne. Je pravda, ze zelene som jej este vobec neskusila dat. Dnes sa celkom prebrala, uz si zase pochodila v terarku a aj sa snazila chytit cvrcka ale teraz zas len spi. Posielam aj fotku terarka, no original som zo Senice a teraz som sa stahovala do Malaciek a co tu mam znamych odporucili mi tuto veterinarnu kliniku: www.mavet.sk/ len neviem ci mi budu vediet pomoct aj s nou. V Senici co mame dvoch tak ani jeden sa do plazov/jasterov nevyznal. Cize ak vies nieco okolie Senica - Malacky urcite nebudem mat problem s nou niekam zajst.

Prílohy:

pred 9 rokmi 1 týždňom #98593 od Bic0
Mozes este odfotit aj vrch teraria nech je vidno kde tam ma vetraky?

pred 9 rokmi 1 týždňom #98594 od Lilly
Jaaaj jasne, posielam. A ak je potrebne nieco zmenit vo vnutri alebo aj cele terarko, necham si poradit :)

Prílohy:

pred 9 rokmi 1 týždňom #98598 od Digi
Ahoj Lilly. Tiež byvam v okoli MA a myslim že najbližší odbornik na plazy je v BA. Ale chodil som do Senice so psom panovi Mvdr. Juraj Šimek a viem že mal napisanu aj kvalifikaciu na plazy. Ked tak ho pozri na nete.

pred 9 rokmi 1 týždňom #98621 od miro293
Podľa mňa sa jedná o nejakú bakteriálnu infekciu, vyzerá to tak, že je chytená aj papuľka. Podľa všetkého je to už aj hnisavé. Ako je na tom s druhým okom?
Na tvojom mieste by som ju dal mimo prašného a piesočnatého prostredia, nerosil (alebo aspoň určite nie na ňu), robil jej pravidelné výplachy očnými kvapkami, v prípade, ak žerie, bez výnimky každý kus hmyzu musí ísť do vitamínov a minerálov.
Už len detail. V týchto horúčavách je 75W žiarovka príliš silná. Určite je zruš. No a nikde nevidno misku s vodou, tá je životná nutnosť...

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 9 rokmi 1 týždňom #98648 od Lilly
Digi diky moc za radu, skusim mu brnknut a pojdem asi tam s nou.
Misku s vodou tam ma, na pravej strane na kraji taku priesvitnu...ale vsimla som si, neviem ci som podcenila svietenie, tiez sa mi to zdalo moc v takomto teple tak som jej nesvietila casto, ale teraz som jej to nechala dlhsie a aj sa rozhybala. Cvrckov som dala do vitaminov, zozrala jedneho....ale mam pocit, ze nezerie koli tomu, ze ich nevie chytit lebo ma koli oku zlu koordinaciu.
Kazdipadne, dnes mam konecne volno a ideme k veterinarovi. Dufam, ze pomoze a neda jej ziadne "konske antibiotika". Vsetkym strasne moc dakujem za ochotu :) ak by vas este daco napadlo, tak mi dajte vediet ;-) rada si necham poradit.

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 9 rokmi 1 týždňom #98651 od miro293
Aj plazom sa dávajú antibiotiká určené pre hospodárske zvieratá. Len bude problém ich dávkovať, pretože ide 10-15mg na kilo živej váhy a ten tvoj prcek nebude mať ani 100g. Ak sa teda dostanete k tomu, že by ich mala užívať.
Ak žerie, je to dobré, pri štopkaní vitamínmi, očných kvapkách a vhodnom neprašnom prostredí by to mohla zvládnuť. Len počítaj s tým, že to nejakú dobu potrvá.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 9 rokmi 6 dňami #98669 od cerlu
ahoj, nejako neviem nájsť na fotke UV žiarovku prípadne trubicu... tá by agamke nemala chýbať

pogona vitticeps

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.392 sekúnd
Funguje na Kunena fórum