Choroba korytnačky písmenkovej

pred 11 rokmi 2 týždnami #84455 od mk304
1)Podľa mňa sú pdmienky neni až také zlé.V lete je aj vonku.Vonku vo vode ale aj v tráve.
2)Strava je zlá
3)Keď sa stretla zo psom ešte nebola moja.
4)Choré mala iba oči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 2 týždnami #84457 od Jurij
Sak samozrejme ze to nemusi byt to iste ja som tym chcel len naznačiť ze ako posledná možnosť je veterinár a lieky a islo i vitamíny pre posilnenie chuti do jedla a celkovu kondíciu pretoze som mal nízku teplotu vody co bolo jednym z problemov okrem tej stravy ale vyriesil to ohrievac s termostatom a na suche miesto 60W ziarovka :wink:

pred 10 rokmi 1 mesiacom #94016 od Doris
Dobrý deň, moja kamarátka chová korytnačku písmenkovú a keď je zimné obdobie, nechce prijať potravu. Chcela by som sa spýtať, či jej hrozí nejaká choroba, ale je len v zimnom spánku..?

Volám sa Ivana a chovám korytnačku písmenkovú, ktorá sa volá Elisabeth. Rada sa starám o tieto roztomilé tvory, na ktoré nedám nikdy dopustiť. Dávam im všetok môj volný čas, lásku a opateru.

pred 10 rokmi 1 mesiacom #94017 od Trivi
Jednoducho zimuje. Nemalo by sa jej nič stať.

Eublepharis Macularius 1.1
Pachydactylus Bibroni 0.1
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Doris

pred 10 rokmi 1 mesiacom #94189 od Doris
Aha, tak ďakujem za odpoveď.

Volám sa Ivana a chovám korytnačku písmenkovú, ktorá sa volá Elisabeth. Rada sa starám o tieto roztomilé tvory, na ktoré nedám nikdy dopustiť. Dávam im všetok môj volný čas, lásku a opateru.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #96546 od sona17
Zdravím vedel by mi niekto poradiť? mám písmenkovú korytnačku ma 13 rokov a nikdy nebola chorá a ani nemala iné zdravotné problémy ale poslednú dobu sa často škrabe na krku, pláva na hladine, a pri chôdzi na pevnine má zadné nohy ako keby v kŕči a nedvíha sa pri chôdzi na nich iba sa posúva. Druhej korytnačke ktorá je s ňou v akváriu nič nieje prosím poraďte mi niekto, za pomoc vopred ďakujem.

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #96547 od danio007
bez popisu podmienok, velkosti za veku zvierata, krmiva, vitaminov atd ti povieme len to, ze je chora....

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #96563 od sona17
Vek 13 rokov, veľkosť malého taniera, prostredie samozrejme čisté, strava pestrá, najčastejšie granule rybacie. Za 13 rokov čo ju mám jej nič nebolo iba teraz toto z ničoho nič :( U nej sa nedá pozorovať ako u iných strata plachosti pretože je od mláďaťa naučená na manipuláciu ako je strihanie pazúrov, hladkanie a podobne....

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #96574 od danio007
To su naozaj hodnotne informacie..... :roll:
Teplota vody, velkost terarka, osvetlenie, vitaminy, velkost zvierata v cm (kazdy mame ine taniere)......
Granule vyhod a davaj jej radsej slimaky, dazdovky, ryby.. Pripadne si pre nu sprav zelatinu.

K strihani pazurov a hladkaniu sa radsej nevyjadrujem. .....

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: sona17

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #96581 od miro293
Sona17, želám úprimnú sústrasť tvojej korytnačke... To akože kto vymyslel takú ... ako je strihanie pazúrov vodnej korytnačke? Na to je myslím paragraf, týranie zvierat.
Osobne si myslím, že tá korytnačka melie z posledného a pomaly končí. Najlepšie urobíš, ak pôjdeš k veterinárovi a začneš sa niečo o nich učiť. Najlepšie hneď, ak si to už zanedbávala 13 rokov veku toho zvieraťa...

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd
Funguje na Kunena fórum