Timon lepidus/Jasterica perlova

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81256 od Ibex
Ponúkam na predaj mláďatá Timon lepidus / Jašterice perlovej.
Jedná sa o najväčšiu európsku jaštericu, samce dorastajú s chvostom 60cm. Timony sú ideálna náhrada za varany - sú mohutné, aktívne, vnímavé zvieratá a vzhľadom na ľahkú manipuláciu a cenovú dostupnosť si ich môžu dovoliť aj začiatočníci.

Vyžadujú terárium orientované na dĺžku, s hlinitým substrátom a jedným vlhkejším rohom. Kŕmime hmyzom.

Cena za ks: 30 euro
Lokalita: Bratislava
Viac informácií na www.damreptiles.eu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81257 od snakebite
Odpoveď od snakebite na tému Re: Timon lepidus/Jasterica perlova
v piatok mi konečne prišiel z čiech zdroj UVB, tento týždeň príde terárko, odskúšam či je UVB funkčné a môžem si konečne prísť pre timona :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81275 od mrkoo
ake velke terarium potrebuje ? uvb je nutne ?

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81276 od Nerd
pre ludi co si nevedia najst aspon zaklade info sami = google, hladat a pod., je akekolvek zviera uplne nevhodne...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81277 od danio007
Za 1: Co myslis to UVB ked si precitas prispevok pred tvojim?
Za 2: Google.sk nije to zrovna najmensia jasterica(najvecsia eoropska ak sa nemylim).

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81280 od snakebite
dospelý s chvostom má až 90 cm, takže sa skús zamyslieť aký veľký priestor by ti stačil aby si sa cítil príjemne a pomerne to prepočítaj zo svojej veľkosti na veľkosť zvieraťa :)
teraz bude ešte malý, zatiaľ mu bude stačiť menšie terárko :)

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81393 od Bic0
Snakebite, to si im trochu pridala na velkosti, nemala si na mysli "otocenu 9", teda 6-tku? Aj Ibex hore uvadza ze dorastaju 60cm a nie 90cm ako uvadzas ty.

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81394 od johny31
Spravne ma byt 69. :wink:

Iguana iguana,
Nikto nie je dokonalý,aj hovno má svoje muchy...

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 11 rokmi 2 mesiacmi - pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81398 od vilo
maximálna zistená dĺžka sa veľa krát udáva 90 cm... primárny zdroj tejto informácie ale nepoznám, osobne si myslím, že ak ozaj taký jedinec existoval/existuje, pojde o raritu. tých 60 cm mi príde reálnejšie, ale zrejme je aj rozdiel v dosahovanej veľkosti medzi populáciami...

www.vertebradosibericos.org/reptiles/laclep.html tento materiál považujem za celkom seriózny, udávajú maximálnu dĺžku T.lepidus 70 cm (pri SVL 24 cm)

Coleonyx brevis, Coleonyx elegans, Coleonyx variegatus, Goniurosaurus araneus, Goniurosaurus hainanensis, Goniurosaurus splendens, Oedura castelnaui, Oedura monilis, Oedura robusta

pred 11 rokmi 2 mesiacmi #81404 od snakebite
johny, 69 je poloha :D

údaj 90 mám z netu, napr. en.wikipedia.org/wiki/Ocellated_Lizard

www.wildsideholidays.com/natural/reptiles-and-amphibians/108-ocellated-lizard-timon-lepidus-ibericuslacerta-lepida-lagarto-ocelado.html

www.terrariummorbidum.se/image/pdffiles/Caresheet%20for%20Timon%20lepidus.pdf (tento zdroj uvádza 80 cm)

ja osobne som videla starého samca v roku 1995 v terárku na Búdkovej (v Ekojuvente, ak to ešte funguje) a ten určite nemal 60 cm, mal minimálne 80, bol obrovský, bol pre mňa nezabudnuteľný
pamätáte si ho niekto?

však uvidíme, v dospelosti zmeriam a budem vás informovať a Ibex už môže zmerať teraz dospelých :)

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.370 sekúnd
Funguje na Kunena fórum