Varan stepný

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93014 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Varan stepný

Podmajersky napísal: neviem ci to pomoze ale mal taku redsiu stolicu naposledy

Ked mas hnacku ty, kasles na to alebo sa zamyslas nad tym cim to je? Riedka stolica je rozhodne dolezita informacia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93015 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Varan stepný
Ak zral vajce, tak inu mat nemohol...

Ad teploty - uz som pisal, ze su dolezite pre spravne travenie. Tebe nepride cudne, ze teploty menis/premeriavas podla toho co povieme? To znemana, ze si 1) mal na zaciatku zle zmerane teploty a dal do nich aj tak zviera = bolo ti to jedno, alebo 2) klames teraz.
Stale si nenapisal znacku zdroja UVB, a zaujimalo by ma sposob prepravy zvierata. Verim, ze sa este dozvieme zaujimave info. BTW - vcelku by ma zaujimala fotka toho tera.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93016 od Podmajersky
Odpoveď od Podmajersky na tému Varan stepný
tak samozrejme ze nie ale ani vtáky nemajú huste, len neviem cim by to mohlo byt voda bola menena denne, inak papal cvrckov a vajíčko na tvrdo trochu

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93017 od Nerd
Vtaky sice maju fylogeneticky k plazom blizko, ale co to ma spolocne so stolicou? Ich urogenitalny trakt je uplne odlisny...

Takze to vajce bolo varene? To je zas novinka...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein

pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93018 od Podmajersky
na znacku UVB sa ma nik nepytal ak hej sa ospravedlnujem znacka je Sun Glo ak myslis toto... to co si napisal ze mi bolo jedno tak sa mylis daval som ho tak aby tam to teplo bolo a prepac e som ti chcel podat presnu info o teplote... sposob bol osobny odber z burzy v plastovom boxe a v aute osm celu cestu kuril co sa dalo (max sa mi dalo na 29 ) aby mu bolo teplo na tu chvilku ( 30 min potom uz isiel do tera) neviem co este zaujimave chces vediet kedze mi pride ze zacinas skor ty na mna utocit

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93019 od Podmajersky
ty si nejaký mudry, to som skor dal ako priklad nema to s tym nic spolocne... tusim sa vyzivas v tom ked mozes buzerovat ostatnych...a jak mas problem uzavri tuto temu vymaz a mozes ist riesit ine veci lebo skor mam dojem ze sa odbavujes momentalne na tejto teme

pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93020 od Nerd
Mas pravdu - uplne si to uzivam...

Len tak mimochodom - zamysli sa:
Najpr si udal zle teploty, ok - stane sa... Potom si tvrdil, ze varan mal UVA, neskor si povedal, ze UVB a teraz si dal nazov ziarovky... Lenze je tu problem - Sun Glo je naozaj UVA - takze kde si prisiel na to, ze mal UVB?

Takze comu verit? Bud davas zle info, alebo si vymyslas. Ja len reagujem na to co pises - nic viac.

Este k preprave - zvierata sa prepravuju : 1) v termoboxoch, alebo 2) v krabkach/sackoch umiestnenych pod bundou - najlepsi na tele - kvoli teplu. Takze ak si ho bral len v plastovom boxe, tak ti mohol prechladnut.

A.Einstein

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93021 od Podmajersky
pytal som si ziarovku ako UVB
a k preprave je neskutocne vela ludi ktorý prepravuju zvierata este v horsom prostredí ako som to urobil ja...
ale uz oukey, diki za reakcie vsetkym poucil som sa urcite, temu mozes uzavriet/vymazat majte sa a vela stastia v chove!

pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93022 od Nerd
Preco si brat priklad z ludi co to robia este horsie nez ty?
Naopak, treba sa ucit od tych co to robia lepsie - jedine tak je sanca na progres.
Urazanim sa zivot varanovi nevratis, jedine co odporucam do buducna - zaisti najskor spravne podmienky. Vyhovarat sa na predavaca (on mi to predal ako UVB) je mimo - mas oci, a na krabke je zlozenie spektra uvedene. Navyse na fore aj nete je kopa info - ako o UV zdrojoch, tak rozmeroch terarii - staci len hladat a citat v dostatocnom predstihu.
Mne je len luto, ze na nepripravenost vzdy doplati zviera. Teba to sice mrzi, ale varanovi to uz nepomoze. Co mozes spravit je to, ze das pred kupou ineho zvierata podmienky doporiadku.

A.Einstein

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93023 od Podmajersky
a kto hovorí že sa ma brat priklad z takych ludi? nikde nevidím nieco take spomenute jedine u teba... a jasne ved treba sa ucit od tych co to robia lepsie ved to je normalka

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.397 sekúnd
Funguje na Kunena fórum