užovka červená

pred 8 rokmi 1 týždňom #93126 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému Re: užovka červená
Zial, ak nevieme teploty pod ziarovkou, tak je tazke povedat, ci boli dostatocne. Ono to zavisi od X faktorov - velkost tera, velkost a umiestnenie vetraciek, vyska umiestnenia ziarovky, typ ziarovky, velkost a teplota v miestnosti, umiestnenie v miestnosti, atd...

Co sa toho ci niekto mal strk ako podklad a pritom to mal v X tera - irelevantne (chovatela nepoznam, ale ak ma hady na strku, tak je to zle). Informacii o vhodnom substrate, navyse pri tak preflaknutom druhu ako je gutka je na nete plno. Strk je v tomto pripade zla volba.

Uprimne, gutata je za dodrzania vhodnych podmienok v podstate neznicitelna (za predpokladu, ze to neni kripel). Ako som povedal, tazko sa pri kusych info dopracujeme k spravnej pricine. Nicmenej chybu vidim v tom druhom krmeni opat nevhodnou koristou. V kombinacii s neznamou teplotou - kedze chybaju udaje o max teplote, neviem posudit ci bola dostatocna na travenie vacsej koristi. Kludne mohla byt nizka a aj had s metabolizmom v nizsich obratkach do tej doby travil len vdaka tomu, ze korist bola do tej doby dostatocne mala. Gutky su odolne a "preziju" vela, co neznamena, ze preziju vsetko.

Zadavatelovi odporucam pred kupou hada prejst znova info o gutatach (kludne aj tu na fore) a pre istotu kupit kvalitne zviera od naozaj dobreho chovatela (problem s gutkou je ten, ze pri min podmienkach ju rozmnozi takmer kazdy - kvalita zvierat je vsak uplne inde).

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Téma bola zamknutá.
pred 8 rokmi 1 týždňom - pred 8 rokmi 6 dňami #93134 od qixo666
Odpoveď od qixo666 na tému Re: užovka červená
Ďakujem za rady.
Pre prípad nedostatočnej teploty som ešte počas liečenia hada vymenil osvetlenie za lampu exotera glov lights 14cm so 40w žiarovkou s denným svetlom. Zatiaľ kým čakám na nového zverenca preštudujem ešte veľa článkou.
Téma bola zamknutá.
Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.111 sekúnd
Funguje na Kunena fórum