užovka červená

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93126 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému užovka červená
Zial, ak nevieme teploty pod ziarovkou, tak je tazke povedat, ci boli dostatocne. Ono to zavisi od X faktorov - velkost tera, velkost a umiestnenie vetraciek, vyska umiestnenia ziarovky, typ ziarovky, velkost a teplota v miestnosti, umiestnenie v miestnosti, atd...

Co sa toho ci niekto mal strk ako podklad a pritom to mal v X tera - irelevantne (chovatela nepoznam, ale ak ma hady na strku, tak je to zle). Informacii o vhodnom substrate, navyse pri tak preflaknutom druhu ako je gutka je na nete plno. Strk je v tomto pripade zla volba.

Uprimne, gutata je za dodrzania vhodnych podmienok v podstate neznicitelna (za predpokladu, ze to neni kripel). Ako som povedal, tazko sa pri kusych info dopracujeme k spravnej pricine. Nicmenej chybu vidim v tom druhom krmeni opat nevhodnou koristou. V kombinacii s neznamou teplotou - kedze chybaju udaje o max teplote, neviem posudit ci bola dostatocna na travenie vacsej koristi. Kludne mohla byt nizka a aj had s metabolizmom v nizsich obratkach do tej doby travil len vdaka tomu, ze korist bola do tej doby dostatocne mala. Gutky su odolne a "preziju" vela, co neznamena, ze preziju vsetko.

Zadavatelovi odporucam pred kupou hada prejst znova info o gutatach (kludne aj tu na fore) a pre istotu kupit kvalitne zviera od naozaj dobreho chovatela (problem s gutkou je ten, ze pri min podmienkach ju rozmnozi takmer kazdy - kvalita zvierat je vsak uplne inde).

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 5 mesiacmi #93134 od qixo666
Odpoveď od qixo666 na tému užovka červená
Ďakujem za rady.
Pre prípad nedostatočnej teploty som ešte počas liečenia hada vymenil osvetlenie za lampu exotera glov lights 14cm so 40w žiarovkou s denným svetlom. Zatiaľ kým čakám na nového zverenca preštudujem ešte veľa článkou.
Téma bola zamknutá.
Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.189 sekúnd
Funguje na Kunena fórum