užovka červená

pred 7 rokmi 6 mesiacmi #92961 od qixo666
užovka červená bolo vytvorené qixo666
Ahojte
22. marca som si domov priniesol malú užovku od skúseného chovateľa. Malý Hugo sa narodil v júny 2011, mal asi 50cm, žral v pohode aj mrazenú potravu. Začiatkom apríla sa zakalil a po niekoľkých dňoch sa krásne v celku zvliekol. Potom dostal už osrstenú myšku (dovtedy žral iba holíčatá), ale po asi štyroch dňoch ju vyvrátil. Dostal desať dní hladovku a znovu osrstenú myšku a znovu ju vyvrátil.
Potom sme si všimli na jeho koži škvrny, ako keby mal suchú kožu. Zverolekár mu dal na to antibiotiká a povedal aby sme tie škvrny poznačili aby sme vedeli či sa nezväčšujú alebo nepribúdajú ďalšie. Prvú dávku sme pichli do holíčaťa. Hugo ho zožral bez problémov. Ďalšie dávky sme mu museli dávať priamo do papuľky. škvrny sme mu označili farbičkami na kožu pre deti.Po pár dňoch sa začal čudne triasť a na druhý deň ráno bol dezorientovaný a ako keby bol v kŕčoch. Doktor nám odporučil rýchlo z neho umyť tu farbu a dať ho na teplo aby sa mu zrýchlil metabolizmus. toto už ale Hugo nezvládol a prehral svoj posledný boj. 13.5.2012
Téma bola zamknutá.
Kanál noviniek nebol nájdený.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #92986 od qixo666
Odpoveď od qixo666 na tému užovka červená
prosím poraďte čo mu mohlo ublížiť aby sa mi nikdy nič podobné nestalo.
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93042 od Surzin
Odpoveď od Surzin na tému užovka červená
Cauko.
Hadik ti vygrcal mysku preto lebo bola nanho privelka.
Proste si mu nemal davat zas taku velku mys.
Pricinou jeho smrti bolo podla vsetkeho podanie antibiotyk.
Nabuduce sa vyhni liecbe antybiotikami ak to neni fakt nutne.
Tie skvrny sa mozno dali riesit znizenim alebo zvysenim vlhkosti alebo nejakou mastickou.
To je moj nazor.
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93044 od Nerd
Odpoveď od Nerd na tému užovka červená
Nazor ti nikto neberie, ale nabuduce nez niekomu odpises, tak sa skus zamysliet:

1) zadavatel vobec neuviedol podmienky
2) popis "choroby" je dost vagny (bez urazky)
3) chyba fotka
4) neni napisane aku chorobu urcil vet a ani ake ATB pouzil

Mohlo to byt cokolvek od rozhodeneho metabolizmu az po mykozu, alebo bakterialnu infekciu. Mys nemusel vobec vygrcat pre velkost - 50cm had by osrstene mysa dat mohol (zalezi ale na priemere tela a taktiez velkosti mysata). Mohol grcat z X pricin - nenapil sa, nizka teplota (prasknuta ziarovka), telo uz bolo napadnute mykozou/bakteriami....

Nevidim dovod vyhybat sa liecbe ATB, naopak - cielene ATB su vysoko ucinne. Taktiez nie je uvedene co vlastne veterinar liecil - viem, ze "psickar" nasadi sirokospektralne ATB lebo si nevie rady. Nicmenej, bez podozrenia na nieco by to spravit nemal.

Co sa masti tyka, autor nenapisal jej zlozenie, ani nazov ani nic. Kopa veci pre deti nema atest pre styk s potravinami, kozou, sliznicou...

Tazko sa teda da urcit pricina uhynu.

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93051 od Surzin
Pisal ze grcat zacal hadik az po nakrmeni vetsou osrstenou myskou.
Podla toho som usudzoval ze to mohlo byt pricinou grcania.
Zadavatel pisal ze dovtedy bezproblemovo primal potravu.

Pri prvom podani ATB mal dost sil a zjedol mysku.
Po druhom podani uz museli mu podavat ATB hadickou.
O par dni sa zacal triast a par dni na to zomrel.
Podla toho som usudzoval ze pricinou mohli byt ATB.

Ja nechcem mudrovat mohlo ist o cokolvek,len mne to tak pripada ako som napisal
Zadavatel mozno napise o ake ATB islo a viac popise o podmienkach v akych hada choval.
Potom mu mozes vysvetlit kde spravil chybu.
Celkom by ma to zaujimalo.
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi - pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93053 od Nerd
Nie som si isty ci stanovim(e) pricinu. Prinajlepsom to bude vzdy len odhad.
Napr chyba bola uz len to, ze zadavatel po grcani a pauze opat krmil osrstenou mysou - pritom sa ma krmit holatom, alebo len castou (napr zadna polovica, nohy a pod). Doslo tym k opat ku grcaniu, zrejme dehydrataciu a oslabeniu organizmu (vratane imunity).
O stanoveni diagnozy vetom, pripadne samotnom vysetreni, ktore predchazdalo podaniu ATB nevieme nic.

Nicmenej - z grcania sa pri vhodnych chovnych podmienkach neurobia "skvrny na kozi" ...

Ľudská blbosť a vesmír sú nekonečné... Aj keď s tým vesmírom si nie som úplne istý...
A.Einstein
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93104 od qixo666
Ahojte tak že podmienky
terarko 75x35x45 ako podklad je štrk a kamienky, teplota v najchladnejšom mieste 22-24 stupňov v noci 20 vyhrievanie 30w žiarovkou. Samozrejme miska z vodou, úkryt, umelá rastlinka, konár a stena na lezenie. Štrk, skalky a úkryt vypečený v rúre na 200 stupňov, konár a umelá rastlinka len umyté v horúcej vode.
popis choroby. veterinár pozeral cez optiku či to niesu parazity, ale nič žive nepozoroval. vyzeralo to ako keby mal vypadnuté šupinky.
posúdil to ako nejaký zápal alebo infekcia
pokúsim sa pohľadať foto a názov tej farby
tie ATB neviem názov (pokúsim sa zistiť názov ak budem mať síl isť za tým veterinárom) dostával dva krát denne jedno políčko zo striekačky. A mimochodom v zameraní mal veterinár aj plazy.
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93111 od Surzin
No skus poslat fotky.
Ak sa ti da zisti aj ATB.
Mozno niekomu inemu pomoze tato tema.
Téma bola zamknutá.

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

17. november 2019

Bezplatná chovateľská inzercia zvierat rozdelená do rôznych kategórií: psy, mačky, akvaristika, teraristika, papagáje, exoty, hydina, králiky, holuby
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93116 od Nerd
Podkladovy substrat absolutne nevhodny. Pri nizsej teplote a vyssej vlhkosti je v podstate nehygienicky (hypoteticka situacia).
Ak je najvyssia teplota pod ziarovkou?
Mal had ukryt? Vlky/suchy?
Ta diagnoza je velmi cudna - to ze ma niekto napisane - zameranie na plazy neznamena, ze vie aj liecit (bez urazky veta) - len konstatujem.

A.Einstein
Téma bola zamknutá.
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #93119 od qixo666
Vysoká vlhkosť by tam nemala byť rosil som len pred zvlekom .Teplotu pod žiarovkou som nemeral. Had mal úkryt na teplej strane terária. K tomu podkladu chovateľ od ktorého som ho kupoval mal tiež ako podklad biely štrk a mal viac terárii.
Téma bola zamknutá.
Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.801 sekúnd
Funguje na Kunena fórum