Velhad Kralovsky mix

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52123 od HoRo
Odpoveď od HoRo na tému Velhad Kralovsky mix
till1987 napísal:

mam v plane kupit dalsiu agamu. ale momentalne ich na slovensku ponuka iba on, tak radsej pockam na dalsich, snad chovatelom so srdcom.

Ja by som nekupoval zviera ktoremu chovatel nedal meno ešte predomnou :!:

U.guentheri, U.henkeli, , S.ciliaris, S.taenicauda, T. tetraporophora Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52124 od Gastro
Odpoveď od Gastro na tému Velhad Kralovsky mix
Osobne nemáme s p. Šestákom zlé skúsenosti. Niečo sme od neho aj kupovali a našťastie nezdochlo. Je mi jasné že odpadá taký osobnejší prístup ako pri dákom malochovatelovi, ale keby mal odpisovať každému na otázky o chove, tak by nerobil nič iné. Určite mu ide hlavne o zisk nakolko z toho žije, ale zas nebudte precitlivelí.
Mimochodom si myslím, že človek by si mal info o chove zistiť dopredu, ešte pred kúpou. A tobôž o Pogonách je toho plno.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52125 od slepák
Odpoveď od slepák na tému Velhad Kralovsky mix
No ja si myslím že predaj pogony za €25 obchodníkom ak sa do toho zarátajú vedľajšie výdavky ktoré s tým mal moc ziskový nebude... Ja by som to nazval skoro hobby.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52126 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Velhad Kralovsky mix
Zalezi od kupnej ceny, dost ludi v poslednej predava na burzach pogony ktore este cestou na burzu "vyliezali z vajca" za nizke ceny.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52131 od slepák
Dobre, ale zarátal si úhyny zvierat ktoré nakúpiš v takomto veku a starostlivosť o ne kým trochu podrastú, prípadne stratu dôvery zákazníkov ktorým to zdochne ak sa to predáva také malé?
Ja som veľmi proti tomu aby sa predávali mládatá pod mesiac veku, naozaj im to dobre nerobí.
Podobne calyptraty a kadečo. Poctivý chovateľ si to nechá zo dva mesiace potom sú už"pôrodné" problémy preč. Ja by som osobne nekupoval pár dní staré zvieratá, pravdepodobnosť úhynu je oveľa vyššia. Ak obchodník kúpi celú znášku a dopestuje do predajného veku predraži sa mu to.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52132 od Bic0
Odpoveď od Bic0 na tému Velhad Kralovsky mix
Suhlasim s tebou co sa tyka predaja prckov, druha vec je ze rozdiel medzi tyzdnovym a mesacnym mladatom casto nie je mozne zistit, potom uz len zalezi na predajcovi. A ti toho vedia natarat.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52136 od till1987
Odpoveď od till1987 na tému Velhad Kralovsky mix
no ked som sa p. Šestáka pýtal na vek, tak mi vravel ze 14-30 dni, lebo ma v jedno terariu viac znasok,
ale ako som pisal, agama od neho zerie, je cula a nejavi najmensiu znamku zleho stavu :P ,

na druhej strane on to robi naozaj vo velkom,
ved v ponuke ma plazy, jastery, obojzivelniky, a 59 druhov pavukov, to si zivo neviem ani predstavit, take mnozstvo, okrem toho ma v ponuke rozne pomocky a napr. vyhrevne
kamene, ktorym sa cenovo nemoze konkurencia ani zdaleka priblizit... ved som pozeral on ma velky kamen za 18 eur a v obchode stal cez 50, necudujem sa, ze mu to ide na dracku, aj ta moja pogona, 25 eur plus papierove vrecko cvrckov, co je podla mna super cena ;-) mozno tento pripad s tymto tvojim velhadom je len ojedinely :cry: a naozaj skoda chovatelovho pristupu k danej veci :(

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #52138 od slepák
Pokiaľ je to jeho odchov tak to je iné. Tiež si myslím že obchodník do zvieraťa nevidí. Ak vyzerá ako zdravé, správa sa ako zdravé tak nemá prečo predpokladať že nie je zdravé. Veľmi ťažko očakávať záruky, ťažko sa dokazuje príčina smrti, u koho sa to nakazilo, atp.
A môže ten nový majiteľ zodpovedne prehlásiť že on nič nezapríčinil? Koľko zvierat bez príčiny náhle uhynulo aj u tých najskúsenejších, či už kvôli blbosti ktorý si neuvedomili alebo absolútne bez viditeľnej príčiny? Mne teda hodne. Ak mi niečo zdochne, najprv si sypem popol na vlastnú hlavu. Ak som zviera preberal, donesiem ho a nežerie, je čudné atp, treba sa ozvať. Ak prišlo poštou - no tu je to iné,t u by som povedal že je viac priestoru na pochybnosti ohľadom predávajúceho ale tiež sa treba ozvať rýchlo a nečakať až to zdochne.
Vety typu: Od začiatku veľmi nechcel žrať a bol nejako slabý až kým za mesiac zdochol ...
blamujú nového majiteľa a nie predávajúceho. Zase ak vám nejaká sviňa niečo predá čo neskôr dostane IBD a potom sa ospravedňuje "hned ako som to zistil u jedného tak som rozpredal celý chov aby sa ostátné nenakazili"...

Noví majitelia zvierat síce majú viac času sa im venovať ako obchodník ale bývajú veľmi, veľmi rôzni. Napr. na jednom nemeckom fóre sa nádejná adeptka chovu chrobákov rozhodovala či si má kúpiť ako prvý druh larvy Goliathus goliathus alebo Pachnoda marginata peregrina ... Našťastie ju presvedčilo viac to že tá Pachnoda je omnoho lacnejšia a preto nakoniec prijala argumentáciu že si ju má zaobstarať ako prvú. Naozaj som sa pobavil. :lol:

Bodužiaľ, toto hobby je veľmi založené na dôvere. Proste každý problém je si nutné vydiskutovať zavčasu. Sú nedôveryhodní predajcovia aj kupujúci. Ved každý kto sa tomu trochu viac venuje je podľa okolností raz jedna, raz druhá strana.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.261 sekúnd
Funguje na Kunena fórum