Haloween krab - Gecarcinus quadratus

pred 8 rokmi 1 mesiacom - pred 8 rokmi 1 mesiacom #77361 od mataaa
Zdravím, vo štvrtok som si kúpila tohto kraba,ale nikde na nete som nenašla nejaké dobré, súhrné info.Preto prosím všetkých, ktorí majú tohto kraba, aby sa tu podelili o rady a postrehy z jeho chovu. Takže ja som ho zatiaľ dala do akva 50x30x30cm (dxšxv) cm(plánujem si zaobstarať väčšie nakoľko si chcem zohnať viac týchto krabov). Teplotu v akva mám tak cca 23°C,vlhkosť 80-90%,podKLad tvorí piesok a lignocel tak pol na pol,pričom jednu polku som nechala vlhkú, aby mohol ľahšie hrabať.Výška substrátu je asi 10cm na najvyššom mieste.Dala som mu tam 2 kvetináče na úkryt, aj keď v nich takmer vôbec nie je, úkryty si robí sám, celý deň je v nich a vylieza až v noci. Vodu som mu dala do malej misky,chodí sa tam napiť(stále mu ju udržiavam čistú).Cez deň svietim uva a uvb žiarovkami, v noci night glo.Ako dekoráciu som mu tam dala plastovú rastlinu(plánujem dať živé, ale zatiaľ ešte na akva nemám kryt a nepotešilo by ma, ak by utiekol,vlastne utiekla, keďže je to samička :) ).To je asi zhruba tak všetko, keď ma ešte niečo napadne tak to doplním.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Reality

20. apríl 2019

bezplatné alebo spoplatnené inzerovanie na portáli "iBazoš - najlepšia inzercia" s ktorou môžete 24/7 seriózne inzerovať.
pred 8 rokmi 1 mesiacom #77366 od ToPaS

pred 8 rokmi 1 mesiacom #77367 od mataaa
ToPaS ďakujem, túto stránku som čítala viac krát, viac stránok po anglicky, ale ja som nenašla ani jednu slovenskú stránku kde by bolo niečo o tomto krabovi.Preto som založila túto tému, aby ľudia mali všetky dostupné informácie aj na nejakej slovenskej stránke.

pred 8 rokmi 1 mesiacom #77371 od ToPaS
Premenoval som ti tu temu.
mataaa napísal:

nikde na nete som nenašla nejaké dobré, súhrné info.

preto som tu dal ten odkaz :).
Btw. napad fajn.

good luck :wink:

pred 8 rokmi 1 mesiacom #77374 od prodo
pekný krab. držím palce ;-)

česť a slávu cvrčkom ktorý každý deň padnú za svoju vlasť... [img]http://http://www.reptileforums.co.uk/templates/rt_fire/images/regimg.png

pred 8 rokmi 1 mesiacom #77430 od Tommy
Hlavne davaj bacha ked sa ti jeden zvlecie aby sa mal kde schovat nakolko ho druhy moze kludne aj zabit.Je totiz tesne po zvleku straaasne makky a trva to chvilu nez mu stvrdne pancier.

pred 8 rokmi 1 mesiacom #77466 od mataaa
Tommy napísal:

Hlavne davaj bacha ked sa ti jeden zvlecie aby sa mal kde schovat nakolko ho druhy moze kludne aj zabit.Je totiz tesne po zvleku straaasne makky a trva to chvilu nez mu stvrdne pancier.

Jasné, to viem, preto si chcem zohnať väčšie terárko, aby som mohla urobiť veľa skrýši :). Také tie najvšeobecnejšie info o kraboch už mám, mala som pred tým cardisoma armatum, chcem sa však najviac dozvedieť konkrétne o tomto druhu.

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.254 sekúnd
Funguje na Kunena fórum