Akvarium pre raka + vybavenie

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #42141 od jednasest
Ahojte, viete niekto ako si "zakladne" zariadit akvarium pre raka/rakov, ake velke by malo byt a ako odchytit mladata od matky resp. matkootca? :D

Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT
Boaedon fuliginosus predaj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Reality

20. apríl 2019

bezplatné alebo spoplatnené inzerovanie na portáli "iBazoš - najlepšia inzercia" s ktorou môžete 24/7 seriózne inzerovať.
pred 9 rokmi 11 mesiacmi #42143 od rikiraki
akvarko 40*30*30(d,s,v)do akvarka vela skrys_kamene,korene atd a dobre prekyslicenu vodu a rybky na zradlo

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #42149 od danio007
jednasest..odchytit mlada od matky??To odkial chces tych rakov??? :shock:

Ahaetulla prasina 0,1, Chrysopelea paradisi 1,1, Langaha madagascariensis 1,1, Philodryas baroni 0,2, Baedon fuliginosus 2,1, Epicrates cenchria cenchria 1,0, Mus minutoides X,X,X, Corallus ruschenbergeri 0,0,1, Dendrobates azureus, Rhadodactylus ciliatus 1,1, Lepidodactylus lugubris XX, Cosymbotus...

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #42192 od jednasest
Ked ma mramorovy mladata, tak ich niekedy aj zozerie, tak jak ich izolovat

Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT
Boaedon fuliginosus predaj

pred 9 rokmi 7 mesiacmi #48558 od Lefrog
Odpoveď od Lefrog na tému Akvarium pre raka + vybavenie
asi som magor ale ked ta najdu z rakom vo vreci tak je to tresne rak je celorocne chranený (ked sa to za poslednych par rokou nemenilo ).

pred 7 rokmi 2 týždnami #91921 od Fabiny
Odpoveď od Fabiny na tému Akvarium pre raka + vybavenie
To Lefrog- vraví sa tu o rakovi mramorovom, ktorý nežije v našich vodách a do vreca by si ich potreboval dosť aby bolo vôbec vidno že tem niečo máš, keďže dorastajú do nejakých 8 cm.

A ešte by som mal otázku: Kedy je možné mláďatá predávať? Je potrebné počkať do nejakého veku?

0,1 elaphe guttata amelano het anery (NZ 6/2011)
0,1 boa constrictor salmon cross sunset (NZ 3/2012)

pred 7 rokmi 2 týždnami - pred 7 rokmi 2 týždnami #91926 od vilo
Odpoveď od vilo na tému Akvarium pre raka + vybavenie
Fabiny: raky môžeš skúsiť predávať aj hneď ich v akváriu objavíš rozlezené, akurát ich zrejme nikdo nebude chcieť, keďže sú vo veľkosti malých krevetiek :)
ideálne je nechať ich vyrásť na 3-4 cm, prípadne aj viac, potom už o ne ľudia môžu prejaviť záujem

kedysi som choval raka mramorového, mladých som mal neúrekom, ale nikto ich nechcel. Ani v akvaristike ich nebrali, vraj to ľudia moc nekupujú.
Treba si uvedomiť, že väčšina rakov po vyrastení začne "búrať" akvárium - hrabú úkryty pod dekoráciou, ničia rastliny, takže do bežného esteticky založeného akvária sa nehodia. Nadšencov pre raky nie je veľa, okrem toho samozrejme niečo kúpia aj neznalí začiatočníci, ktorí ale po čase budú na raka (alebo toho, čo im ho predal) hromžiť pre zdevastované akvárium

Coleonyx brevis, Coleonyx elegans, Coleonyx variegatus, Goniurosaurus araneus, Goniurosaurus hainanensis, Goniurosaurus splendens, Oedura castelnaui, Oedura monilis, Oedura robusta

pred 7 rokmi 2 týždnami #91932 od Fabiny
Odpoveď od Fabiny na tému Akvarium pre raka + vybavenie
Že "skúsiť" :grin: moja račica nestíha a to som si na začiatku tiež myslel že to nebudem vedieť predať. To bola tiež celkom srandovná príhoda keď sme dostali tohoto raka. Otec ho dostal na narodeniny a to mu bolo povedané už neviem kým že on určite nebude jesť rybky-rybky ubúdali a odrazu sa objavila armáda malých rakov. Takže sme mali čo robiť aby sme ich všetky vylovili a dali do samostatného akvárka.Mimochodom nie je tu niekto kto by chcel kúpiť mladé?->SS

0,1 elaphe guttata amelano het anery (NZ 6/2011)
0,1 boa constrictor salmon cross sunset (NZ 3/2012)

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

20. apríl 2019

Bezplatná chovateľská inzercia zvierat rozdelená do rôznych kategórií: psy, mačky, akvaristika, teraristika, papagáje, exoty, hydina, králiky, holuby
pred 7 rokmi 2 týždnami #91951 od vilo
Odpoveď od vilo na tému Akvarium pre raka + vybavenie
ja som choval toho raka spolu s endlerkami (malý druh gupiek) a žiadnu predáciu som nepozoroval. Jediné, čo rak kompletne zlikvidoval, boli vodné rastliny. Mladé raky, keďže som ich nevedel predať, žili spolu so starým a gupkami, postupne ale malých ráčikov ubúdalo (kanibalizmus)

Vzhľadom na ich silnú reprodukčnú schopnosť a malý záujem chovateľov by možno bolo dobré potomstvo skrmovať, napr. ak niekto chová veľké dravé cichlidy. Za žiadnych okolností by sa nemali vypúšťať do prírody (ani splachovať do kanalizácie), lebo môžu ohrozovať populácie našich pôvodných rakov

Coleonyx brevis, Coleonyx elegans, Coleonyx variegatus, Goniurosaurus araneus, Goniurosaurus hainanensis, Goniurosaurus splendens, Oedura castelnaui, Oedura monilis, Oedura robusta

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.688 sekúnd
Funguje na Kunena fórum