Poznate slimaky rodu Achatina?

pred 5 rokmi 8 mesiacmi #99049 od Samopal
Ahoj, ja som choval tri kusy Achatina Reticulata v teráriu 50x25x35, žrali všetko napr. ladovy salat, jablko,,, Velmi rychlo sa rozmnozuju. Niet kedy a uz mas v terarku kopu vajicok. Vyliahnut by sa mali po 20 dnoch. su schopne ihned zrat. Mne zo vsetkych usov prezil jeden, Urobil som niekde chybu?

:D :D :D :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 4 rokmi 2 mesiacmi #100732 od ondrej186
dobry denneviem kam to napisat, ale mam otazku - mozem ako podstielku pouzit kokosovy humus? pet-market.sk/.../kategorie/lignocel-coco-vlakno-787 dakujem

pred 4 rokmi 2 mesiacmi #100733 od miro293
Lignocel je ako substrát dobrý. Je im skoro jedno, čo majú, môže to byť aj rašelina, prípadne iný záhradný substrát.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

pred 4 rokmi 2 mesiacmi #100734 od ondrej186
ano ale pytam sa preto lebo existuje aj kokosovy substrat ktory vsade po nete pisu k achatinam ale kokosovy humus sa moc nespomina, tak ze ci aj ten je ok. videl som teraz nejake fotky chovatela slimakov a mal tam aj take nieco ako humus, resp. podobalo sa to na zeminu viac ako ten substrat co mam - tam su skor tke vacsie kusky a ten humus by mal byt jemnejsi

pred 4 rokmi 2 mesiacmi #100735 od miro293
Slimákom je to jedno, či majú jemný substrát, alebo trochu hrubší. Link mi neotvorilo, ale podľa názvu je to lignocel a to je drvené kokosové vlákno. Ak to niekto nazve humus, je to jeho vec, aj keď je to podľa mňa nesprávne, lebo to neprešlo procesmi, ktorými humus vzniká. Ale ako som už písal hore, slimákom je to jedno.

www.terafarm.eu
Chelodina longicollis, Blaptica dubia, Blaberus boliviensis, Shelfordella tartara, Gromphadorhina portentosa

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.246 sekúnd
Funguje na Kunena fórum