Cardisoma armatum

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16323 od Sypko21
Cardisoma armatum bolo vytvorené Sypko21
Dobrý den prajem..
Rád by som sa opýtal ohladom chovu tohto krásneho druhu kraba..
U nás v zoochove som videl tákého krásneho modro-červeného a na nete som zistil ze sa jedné o tento druh.. cardisoma armatum...
Večšinu info o chove som si už tu na nete našiel, ale mám este nejaké otázočky.

1. naprí­klad by ma zaují­malo akú veľkosť dosahujú, lebo som ich videl také malinké cca 4-5 cm, ale tu sa uvádza ze dorastaú až do 20 cm. ja by som radšej uprednostnil menšiehol...

2. aký štrk použit??? je to úplne jedno??? len nech je čistý.. ?????

3. rozmýšľam ze ako úkryt by som použil Kokos, ale treba ho dať vydlabaný či sám si ho vyžerie???? a kde ten úkrit dať?? do vody či na súš

4. ešte by ma zaují­malo /asi to bude blba otázka/ či nesmrí­ nejako krab,resp. výkaly... Myslí­m či to nejako prí­liš nebude v byte páchnuť....

5. este sa spýtam či je cena 200sk OK?????

6. potrebuje slanú či stačí­ sladká voda???

7. dá sa chovať doma v akvárku aj rak???obyčačný potočný.. lebo minulé leto som u nás v potoku za domom chytal raky a bolo mi lúto ich stále vrátit do vody, chel by som si aj jedného nechať....

Dakujem vopred za odpovede..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Reality

20. apríl 2019

bezplatné alebo spoplatnené inzerovanie na portáli "iBazoš - najlepšia inzercia" s ktorou môžete 24/7 seriózne inzerovať.
pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16374 od Puks
Odpoveď od Puks na tému Cardisoma armatum
1 - ide o vacsi druh kraba, existuju aj mensie druhy, ktore sa tiez obcas vyskytnu v zooshopoch

2 - co riesis?? :) premyty akvaristicky strk (hruba vrstva - aspon 10 centi)

3 - no to neviem ci kraby zeru kokos :lol: radsej ho vyjedz sam (mne to nahodou velmi chuti :D ) ako ukryty posluzia aj kamene, korene a pod. mali by byt aj pod aj nad vodou - kraby si aj tak akvarko prerobia podla vlastnych predstav

4 - kup si vykonny akvaristicky filter a mas po starostiach

5 - ide o sladkovodneho kraba

6 - hmm no neviem ale 2 kilecka nie su nic horibilne, taze v poho

7 - jasne ze sa da :wink: ale nie nas rak riecny lebo je ZAKONOM CHRANENY :!: aj raky sa podobne ako kraby obcas vyskytnu v ponuke, napr. v KE v zlatom dvore maju pekne raky aj krevetky, aj na ifaune som tusim minule zazrel nejakeho raka (asi Procambarus)

P.S. ak sa naozaj jedna o tento druh, budes potrebovat pre jedinca nadrz velku zhruba aspon 60 x 40 x 40, oplati sa investovat do filtracie, kedze ide o tropickeho kraba nebude od veci ani ohrievac s termostatom nastaveny na cca 25 C. vela stastia v chove!! :D wink:

E. macularius, L. lugubris, X. leavis, G. rosea, P. regalis, L. striatipes, parahybana, H. hercules, E. weijenberghi, P. murinus RCF, A. geniculata, E. italicus, Diplopoda sp., B. craniifer

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16379 od Sypko21
Odpoveď od Sypko21 na tému Cardisoma armatum
dakujem za odpoved. mohli by sa aj ostatný chovatelia pripojit,ktorí­ majú s týmto skúsenosti..

este by som sa rád vrátil k tomu výkonnému filtru a pachu....

znamená to ze ked budem mat len nejaký slabsí­ filter tak to bude neprí­jemne páchnut????

a ešte by ma zaují­malo či by sa dal chovať tento druh cardisoma armatum spolu s nejakým menší­m??? neviem presne ako sa nazýva,ale dorastá len do nejakých 5 cm..

a čo sa týka UV ziarovky, tak mám doma niečo také, ale neviem či to je použiteľné.... http://www.55.sk/show/index.php?mid=95
mám tú 7 v poradí­.

mohli by ste mi dat odkaz na nejaký ten filter, ktorý by bol vhodný..

dakujem

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16420 od kixer
Odpoveď od kixer na tému Cardisoma armatum
Ten vykonny akvaristicky filter by bol lepsi lebo by udrzoval vodu cistu
a nemala by pachnut

No a toho mensieho kraba by som tam nedaval cordisoma by ho mohla napadnut a zranit alebo aj zabit radse ich chovaj oddelene

A ta zarovka ma UV ziarenie :?:

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16479 od Sypko21
no to prave neviem.. nachadza sa v sekcii UV žiarovky.. ale to asik len produkuje to pekné svetlo fluorescenčné a ziadne UVa alebo UVB žiarenie..

UV ziarovky budú asi podstatne drahšie... co :?: :?: :?:

mozno to pojde aj bez nej..

Ten filter aký by bol vhodný neviete o nejakej stránke??? dajte prosí­m link..

dakujem

pred 11 rokmi 10 mesiacmi #16480 od matocabuk
Odpoveď od matocabuk na tému Cardisoma armatum
pozri sa v meste v akvaristikách.alebo skús www.akvashop.sk

0,1 Pantherophis guttatus red-orange
1,1 Python regius
Mastomyši
Cichlidy

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #16806 od Sypko21
Dobrý den...
takze v sobotu som od priateľky dostal na narodeniny spomí­naného kraba, ale bolo to od nej dosť nezodpovedné kedze pre nho nemám ziadne podmienky... myslí­m hlavne akvárium.....

zatial som to vyriešil primerane veľkou,plastovou nádobou....

chcem sa vás ale opýtať, pretože som niekde videl ze potrebuje pomer vody a súše 3:2 ale neviem teraz presne ci to má byť viac vody či tej súše????????
za dalšie som bol aj dosť sklamaný pretoze absolútne nemá takú penknú modro červenú farbu, ale je je totálne vyleznutý...
som si najprv myslel ze to bude asi samica, lebo tie vraj bývajú nenej sfarbené, ale ked som sa pozrel zospodku tak je to sakmec....
dá sa s tou farbou niečo robiť?????

este taka dosť podstatná vec je ze zatial asi ani nejedol... dávam mu sušene krevety, a včera som mu dal aj koliesko mrkvy... nič.....

posledný postreh--- odkedy som mu tam dal kokos tak je stále ukrytý len v nom...

prosí­m skúste mi este poradit..
vdaka

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #16807 od Sypko21
ma napadli znovu nejaké veci... na nete tazko nájsť odpovede. prosí­m skúste mi poradit.. ohľadom veľkosti tohto kraba... to sa berie veľkosť aj s nohami, alebo len tela????? lebo sa pí­še že dosahuje az 20 cm..
ako často vyzlieka pancier????
aké vitamí­ny alebo minerály mu podávať a akým spôsobom???
ako mu dodať vápnik??? kôli pancieru...

dakujem..

Podajte si inzerát na www.ifauna.sk

20. apríl 2019

Bezplatná chovateľská inzercia zvierat rozdelená do rôznych kategórií: psy, mačky, akvaristika, teraristika, papagáje, exoty, hydina, králiky, holuby
pred 11 rokmi 9 mesiacmi #16808 od Tommy
Odpoveď od Tommy na tému Cardisoma armatum
myslim si ze samozrejme aj s nohami.Mne sa zvliekali raz za tri mesiace priblizne.Tohto kraba nikto zatial v zajati nerozmnozil a ani ti moc dlho nevydrzi.Vsetko je to dovoz.
Treba mu svietit uvb svetlom a obcas mu posypat jedlo vapnikom.

pred 11 rokmi 9 mesiacmi #16863 od Sypko21
ludia prosí­m vás, skúste si prečí­tať 3 prí­spevky dozadu a odpovedzte mi prosí­m ak viete..

dakujem vám

Moderátori: johny31
Čas vytvorenia stránky: 0.681 sekúnd
Funguje na Kunena fórum